Криптовалюта прийшла, щоб звільнити нас
Гроші є засобом досягнення мети; свобода є метою.
Дорога Bankless нація,
У Web2 та традиційних фінансах цінності течуть всередину компаній. Цінність нараховується: інсайдерам, засновникам, інвесторам, мільярдерам. В результаті створюються шкідливі платформи, які засмоктують нас.
У Web3 потік цінності зворотний. Він тече назовні. Цінність дістається кожному, хто із нею взаємодіє. Це створює нову систему яка найкраще відповідає людським цінностям. А коли ми створюємо системи, що відповідають цінностям, наше суспільство стає кращим.
Криптовалюта не для того, щоб зробити нас багатими.
Вона тут, щоб звільнити нас.
David пояснить.
Криптовалюта прийшла, щоб звільнити нас
Письменник Bankless : David Hoffman, співзасновник Bankless
Вільні ринки — це неймовірна сила. Вони дозволяють людям об’єднуватись і встановити глобальну ціну на щось. «Ось на скільки ми це цінуємо», — каже суспільство через ринок.
Сьогоднішні «вільні ринки» насправді не вільні. Доступ до ринків закритий. А можливість перетворювати щось цінне в актив — ні!
Традиційні фінансові інститути працювали в аналоговому світі, але технологія, що підтримує традиційні ринки, відстає від того до чого готове суспільство. У наші дні люди асоціюють «ринки» виключно з «фінансами», що дуже шкода, тому що вони є чимось більшим.
Лише за допомогою кількох нових примітивів — смартконтрактів, токенів та закритих ключів — ми розблокували наше вроджене бажання людини висловлювати те, що ми вважаємо цінним у світі.
Поєднуючи особисті свободи з вільними ринками, ми об’єднуємо культуру та економіку в нову епоху виразності та ефективності.
І можуть статися круті речі.
Захоплені ринки
Ось графік GBTC у відтінках сірого кольору.
Здається, чогось не вистачає? Він здається... неповним. Що це за прогалини?
Ось графік BTC на Coinbase, де біткоїн торгується 24/7/365:
Набагато краще. Дуже цілісно. Повністю виражений графік.
Відмінності між цими двома графіками відбивають різні системи у яких виражається цей актив.
Траст Grayscale BTC торгує на традиційному фондовому ринку, який працює в режимі онлайн лише 253 дні на рік. Оскільки ці ринки відкриті лише 6,5 години на день, вартість GBTC виражається лише 19% за рік.
Протягом 81% часу ринкова вартість BTC не виражається нашими традиційними платформами. Вона замовчується.
Система Біткоїна розрахована на 100% безперебійну роботу, що дає можливість найбільш правдиво зобразити природу активу. Проте вираження його цінності гальмується середовищем, на якому він торгує.
Ця «особливість» традиційного фондового ринку залишила двері відчиненими для новаторів, які створили нові біржі, які забезпечують точніший зв’язок між ринками та їх учасниками. Перші криптовалютні біржі, такі як Coinbase, не обмежені банківським годинником. Біржі створили криптовалютні майданчики 24/7/365, що дозволило біткоїну повністю проявити свої унікальні властивості для користувачів.
DeFi робить те саме
DeFi не винаходили фінансів, але для більшості людей вони цілком могли б це зробити.
Фінансові організації зводять стіни навколо своїх продуктів та послуг, щоб закрити доступ до своїх інструментів влади та контролю. Стягуючи плату за доступ, вони можуть створювати владу для себе та використовувати її, щоб диктувати майбутній напрямок розвитку нашого суспільства.
Де знаходиться «DeFi» у традиційному світі?
DeFi знаходиться за стінами банків та брокерських контор. Коли ви вкладаєте долари США у Wells Fargo, вони беруть їх та виробляють ферму всередині зачинених дверей TradFi. За стінами Волл-стріт існує цілий світ фінансової діяльності, доступний лише банкам, брокерським компаніям, хедж-фондам та Ненсі Пелосі.
Більшість із нас перебуває під їхнім контролем. Якщо ми хочемо отримати доступ до фінансових інструментів світу, наприклад, отримати іпотеку, студентський кредит, кредитну картку — повинні платити їм за доступ.
Вільний і відкритий інститут ринку нині належить небагатьом і продається багатьом. Місце, де ми відкриваємо те, що ми цінуємо, тримається якомога далі від більшості суспільства, що обмежує людей у можливості висловити свою думку про те, як має виглядати наш світ.
Платформи, що дозволяють нам виразити себе
Активи, якими ми торгуємо на різних торгових майданчиках, є показ того, що ми цінуємо як суспільство. Не біткоїн надає нам цінності, а ми надаємо цінності біткоїну. Не біткоїн каже нам, що він цінний, а ми говоримо біткоїну, що має цінність для нас.
Ми надаємо цінність.
Ми цінуємо доведений дефіцит. Ми ті, хто любить рівноправні гроші.
Біткоїн має властивості, що відповідають нашим цінностям, ми колективно формуємо його ціну на вторинних ринках, і важливо, щоб у нас були платформи, що дозволяють нам повністю висловити цінність активів, якими ми торгуємо.
Окрім ринків, які не обмежують нашу здатність самовираження, також важливо мати платформи, які не мають обмежень на торгівлі будь-якого типу активу.
Токени.
Токен — це просто засіб передачі вартості. Токени — це порожні контейнери, в які ми можемо помістити наші уявлення про цінність. Токен — це чистий лист активу і ми маємо право приписати йому цінність.
Смартконтракти — це мова, якою ми вписуємо цінність у ці чисті листи. EVM — це напис, який ми використовуємо, щоб сказати: «Це цінно, тому що...».
Якщо ми хочемо повністю висловити те, що ми вважаємо цінним у цьому всесвіті, нам потрібно відкрити простір для проєктування фінансових активів. Якщо ми хочемо, щоб капіталізм більшою мірою відповідав нашим людським цінностям, нам потрібно більше активів для торгівлі, а не лише акції на фондовому ринку.
Токени DeFi. Токени DAO. Соціальні токени. JPEG. 1/1с. Членські NFT. Музичні NFT. Мемкоїни.
Наскільки ми обмежені у нашій здатності висловити те, що ми цінуємо. Коли єдиними активами, які ми маємо для отримання цього виразу, є акції, облігації та деривативи?
Ааааххх 🥱.
Різниця у вираженні людських цінностей між нашими поточними можливостями на традиційних ринках та нескінченними можливостями у токенах ERC20 та 721 — це різниця між антиутопією та утопією.
Замінні та незамінні токени.
Це все токени.
Інших типів токенів немає! Між цими двома стандартами токенів ми маємо інструменти, необхідні для створення будь-яких токенів, які, на думку ринку, мають цінність. Використовуючи ці інструменти, люди отримують можливість максимально висловити наші людські цінності, використовуючи ринки, які ніколи не відключаються.
Випуск активів у TradFi є інтенсивним, дорогим та фундаментально обмеженим, тоді як випуск токенів у DeFi є дешевим, легким та безмежним.
Ми переходимо від ринкових майданчиків, які працюють лише 19% часу та допускають лише 3 категорії активів. До безупинних, всебічних ринкових майданчиків, які дозволяють нам вільно створювати будь-які можливі типи токенів, які ми тільки можемо вигадати.
Саме так ми перейдемо від світу, орієнтованого на Волл-стріт, до світу, зосередженого на культурному самовираженні.
Саме тут ми вкладаємо гроші у культуру та культуру у наші гроші.
Зміни суспільства
Життя всередині парадигми довіри та посередників не дозволяє цінності випливати назовні. Коли у світі з'являється нове джерело цінності, посередники злітаються як стерв'ятники та захоплюють якнайбільше.
Тарифи, які беруть посередники, обмежують поширення цінності у суспільстві. Кожен посередник забирає кусочок цього вихідного потоку цінностей і не дає йому досягти кінцевої точки.
Платформа (2019) — «У майбутньому ув’язнені, розміщені у вертикальних камерах, спостерігають, як ув’язнених у верхніх камерах годують, тоді як ті, хто перебуває внизу, голодують» (ред.)
У силу цієї парадигми світ є світом внутрішньої концентрації багатства.
В результаті довгострокова рівновага Web2 і TradFi зводиться до того, що внутрішні мільярдери виборюють владу, використовуючи свої відповідні платформи.
Джефф Безос та Amazon
Марк Цукерберг та Facebook
Джеймі Даймонд та Goldman Sachs
Сундар Пічаї та Google
Тім Кук та Apple
Більшість нашого життя захоплена.
Більшість населення планети так чи інакше захоплена якимось механізмом. Банки захоплюють нас через процентні платежі та іпотечні кредити. Як наслідок, ми вразливі коли захопленні нашою роботою з 9 до 5, яка в результаті може перетворитися на токсичні та експлуататорські відносини. Ми можемо виявитися прив'язаними до певних географічних районів, що змушує нас брати участь у специфічній для даного району поведінці. В результаті цього ми можемо бути замкненні в токсичних відносинах з людьми які нас оточують.
Як суспільство, ми сьогодні працюємо в середовищі соціальних структур, які швидше отримують з нас користь, ніж дозволяють нам стати кращими.
Так було не завжди.
Facebook створив безплатну та відкриту соціальну мережу.
Instagram розкрив масу творчого потенціалу.
Twitter випустив потік вільних думок.
Подвійна бухгалтерія відкрила DeFi у 1500-х роках!
Але коли суспільство адаптувалося до нової норми, яку принесли ці соціальні системи, вони, своєю чергою, еволюціонували від спроможних до видобувних.
Довгострокова рівновага цих систем закінчилась концентрацією багатства в центрі. Купкою стерв’ятників на периферії та рештою суспільства — на узбіччі.
Нові рівноваги за допомогою закритих ключів
Довгострокова рівновага протоколів Web3 відсуває владу і багатство на задній план.
Коли мільярдерів Web2 TradFi викликають до Конгресу, щоб відповісти на примхи національних держав, протоколи Web3 зникають у хмарі еірдропів та виходів зі спільноти.
T-Rexs не може вас побачити, якщо ви не рухаєтеся, а національні держави не можуть знайти, якщо ви децентралізовані.
Надсилаючи владу багатьом, а не кільком, ці протоколи невидимо ходять серед нас. Вони належать людям в автобусі. Мамам у продуктовому магазині. Ноутбуки у наших сумках та настільні комп’ютери у наших домівках. Вони — токени у наших бухгалтерських книгах та гаманцях з холодною пам’яттю у нашому мозку.
Доступ до закритих ключів потрібний для встановлення нової рівноваги.
«Якщо зберігання закритих ключів колись стане незаконним у вашій країні, не роздумуйте. Переїжджайте. Далі буде лише гірше».
Колишні системи цінностей не надавали переваги індивіду. Золото було великим та важким. Фіатні гроші мають зворотний шлях для крадіжки через принтер. Акції зберігаються у брокерських конторах. І право власності на ці активи зводиться до судових рішень на які може вплинути третя сторона.
Криптографія передає владу до рук людини. У криптографії ми покладаємося тільки на математику.
Криптографія із закритим ключем дозволяє суверенним правам власності існувати на периферії суспільства. Непропорційно розширюючи можливості тих хто потребує цього найбільше. Дозволяючи цінності обходити тих, хто отримує цінність і прямувати до тих, хто її створює.
У поєднанні з такою фінансовою системою як інтернет, дві людини не можуть мати різний доступ до володіння активом та фінансовими можливостями.
Криптографія робить нас вільними.
Вхідні та вихідні потоки вартості
Web3 і DeFi змінюють напрямок потоку цінності із внутрішнього зосередження на зовнішній розподіл. Це інверсія рівноваги цінностей і її вплив на те, як організовується суспільство буде величезним.
Перетікання цінності на Web2 і TradFi робить роботу нелегкою. Працювати стає важче. Потрібно багато працювати, щоб просто залишатися на своєму місці.
Цінність, що тече назовні в Web3 і DeFi, перетворює прогрес з підйому в спуск. З узгодженими протоколами за спиною люди зможуть далі просунутися до кордонів.
Ми бачили епохи, коли цінність відкривалася зовні, а не всередині.
Епоха «Золота, Бога та Слави» 1400-1750 років принесла з собою зовнішні мотиваційні сили, які переконали шукачів пригод у морських розвідках та розширили карту за межі Європи.
Експансія американців на захід у 1800-х роках була обумовлена економічними можливостями та бажанням отримати більше свободи, ніж міг запропонувати Схід.
Космічні перегони 1960-х років були підстебнуті зовнішніми мотивами. Прагненням заявити про себе на передовій.
Web2 концентрує владу у Кремнієвій долині. TradFi концентрує багатство на Волл-стріт. Web3 бере $10 000 і кидає їх за обрій в метавсесвіт.
Якщо хочете отримати частину вартості, яку виплескують ці протоколи, потрібно дістати свої закриті ключі та вирушити до кордонів.
Соціальні структури Web3
Криптографія дозволяє проєктувати соціальні структури із закладеним у них припущенням про сильні індивідуальні права власності. Доступ до закритих ключів є безперешкодним та вільним. Дозволяє структурам Web3 мати максимальну можливість вибирати як розподіляти владу.
Web3 та DeFi мають доступ до максимальної кількості людей, а також два типи токенів, необхідні для максимального вираження найкращого способу створення цінності.
Максимальна кількість людей у поєднанні з максимальними способами вираження цінності…
Ethereum зіткнув ці дві частинки разом, вивільнивши нову парадигму того, що взагалі означають «фінанси» і як суспільство працюватиме з ними.
Витягніть, щоб увімкнути
Наші відносини з платформами, які ми використовуємо, будуть розвиватися від вилучення до включення.
Здатність наших систем конкурувати за нашу увагу, використовуючи фінансові активи, а не серця та симпатії, докорінно змінює поведінку цих платформ.
Отримання прибутку
Як платформи Web2 і протоколи Web3 прагнуть найкращого для себе.
У світі Web2 це означало концентрацію багатства на користь тих, хто найбільше бореться за протокол. Засновники, генеральні директори та внутрішні мільярдери. Платформи, які намагаються поширити цінність, виявляють, що вона швидко захоплюється найближчим посередником; тому платформа зберігає владу у центрі.
Витіснення влади на узбіччя у Web2 відбувається із втратами.
Платформи Web2 не мають шляху для поширення цінностей серед своїх користувачів. Найкраще, що вони можуть зробити, це забезпечити соціальні зв'язки за допомогою лайків. Без грошової вартості, яку можна виштовхнути, потік цінності стає одностороннім: від користувачів до центру.
Ось чому ми маємо токсичні відносини з нашими програмами Web2. Вони є самозакоханою бездонною яму для нашої уваги, енергії та емоцій.
Вони візьмуть все, що ви дасте, не думаючи про послугу у відповідь.
Можливості
Протоколи Web3 дійсно мають засоби для ефективного розподілу цінності на прибутки. Вони мають можливість: випускати активи та відправляти гроші безпосередньо користувачам. Це дає протоколам можливість відповідати бажання своїх користувачів з ідеальною точністю.
Можливість надсилати користувачам цінність — це новий потужний примітив, який стане джерелом значної конкуренції між протоколами на десятиліття вперед.
Конкуренція — корисна для споживача.
Коли платформи Web2 змагаються хто більше приверне уваги. Протоколи Web3 змагатимуться хто зможе стійко створювати та поширювати найбільшу цінність.
«Скільки я можу отримати від своїх користувачів» перетворюється на «Наскільки багатим я можу зробити своїх користувачів?»
«Як я можу викликати гнів?» адаптується до «Як можу відповісти на потреби моїх людей?».
«Чи можу я взяти частину з цього?» змінюється на «Чи можу я посилити це?».
Там, де платформи Web2 привертають нашу увагу, щоб мільярдери могли змагатися в іграх мільярдерів. Web3 змагаються за те, які платформи надають найбільше можливостей своїм користувачам.
Узгодження з системами, які нас оточують
Коли системи приходять у відповідність одна з одною, відбуваються хороші речі.
Колись люди навчилися співпрацювати з рослинами на взаємну користь. Люди використовували рослини, щоб виробляти більше їжі, а рослини використовували людей, щоб вирощувати більше рослин. Люди виконували роботу рослин, а рослини постачали людей поживними речовинами. Це дозволяло підтримувати більше людей, які потім могли підтримувати більше рослин.
Коли ми знаходимо резонанс з навколишніми системами, відбуваються справді хороші речі!
Колись ми навчилися одомашнювати рослини та тварин. Ми також навчимося одомашнювати протоколи.
Як наші предки колись навчали вовків, щоб ті стали собаками, так і ми навчимо наші протоколи, щоб вони давали нам безумовне кохання та визнання того, хто ми є як люди.
У 2020-х роках наші відносини із соціальними структурами еволюціонують від поїдання отруйних грибів до навчання того, як обробляти ферми та вирощувати врожай.
Незабаром настане достаток на рівні протоколу.
Штучний відбір протоколів
Відкрита природа Ethereum, що не вимагає дозволів, створює інтенсивну і високоітеративну основу для експериментів. Конкуренція в DeFi дуже жорстка, а швидкість адаптації протоколів вища, ніж будь-який цикл розвитку технології, який ми бачили раніше.
В експериментах зі штучного відбору зазвичай використовуються організми з високою швидкістю зміни поколінь. За місяць можна отримати ~20 поколінь плодових мушок, що дозволяє вченим та дослідникам швидко отримувати бажані результати.
Те ж саме стосується Web3. DeFi народився у грудні 2017 року і вже пройшов через безліч циклів розробки програм. У грудні 2017 року був запущений MakerDAO, і люди були вражені тим, що можна майнути стабільний токен (DAI) зі своєї застави (ETH).
Сьогодні це елементарно.
Відтоді ми винайшли та додали безліч нових генів в екосистему Ethereum (фармінг, управління, NFT тощо).
Кожен новий ген, у цих протоколах, дає їм найкращі інструменти, щоб вони могли показати бажання розробників, які їх створюють.
Ми не тільки вдосконалюємо наші гени, щоб вони були точнішими (покращуючи наявні у нас інструменти); ми також знаходимо нові гени, які допомагають створювати складніші структури. Оскільки ми здатні створювати нові протоколи на основі цих нових інструментів, вони, своєю чергою, додають нові інструменти до нашого арсеналу.
Спочатку наші протоколи Web3 та DeFi нудні, неточні та закруглені по краях.
Але в міру повторення вони стають все більш точними та ефективними. Здатні виражати цінності, які ми в них вкладаємо.
Так само як ми даємо ласощі нашим собакам, щоб змусити їх сидіти чи стояти. Ми навчимо наші протоколи поводитися добре і бути ввічливими з нами.
Стати найкращою версією себе
Мені пощастило звільнитися завдяки криптовалюті.
Спробувавши те, що може запропонувати Web3, моя колишня схильність говорити «ні» перетворилася на схильність говорити «так».
Водночас стало легше говорити «ні» речам, на які я раніше був змушений відповідати «так».
Завдяки Ethereum мені стало легше зрозуміти, як я дійсно хочу провести свій час на цій землі. Легше дізнатися, якою є моя істинна природа як людини, після того, як я звільнився від кайданів неправильних соціальних структур.
Кобі обговорює той самий феномен під іншим кутом, у ролику, який викликав резонанс у криптотвіттері:
Фінансова незахищеність мучить планету. Для того, щоб суспільство розвинулося у кращу версію себе, ми повинні розв'язувати проблему достатку на рівні протоколу.
Насправді ми ще не зустріли найкращих версій самих себе! Кого ми відкриємо собі, коли колективно матимемо можливість користуватися протоколами, які керують нашим життям?
Яка наша справжня природа?
Як змінюється суспільство, коли наші соціальні структури перетворюються з видобувної на спроможну?
Що станеться, якщо ми замінимо прокручування думок, які висмоктують душу на підбадьорливу актуалізацію?
Що станеться, якщо чистий ефект від наших платформ полягатиме в тому, що ми станемо вільнішими та отримаємо більше досвіду. А не в тому, що вони заволодіють нашою увагою і наповнять нас гнівом чи заздрістю?
Що станеться, якщо ми об’єднаємо сильну індивідуальну автономію над нашими грошима з фінансовою платформою, яка не потребує дозволу та має намір карбувати всі можливі типи токенів.
Що станеться, якщо максимальна кількість людей отримає можливість висловити свої цінності у нескінченному спектрі можливих токенів?
Що станеться, коли наші протоколи змагатимуться за наше кохання, а не за наш гнів?
Завдяки децентралізованій владі друкарського верстата та подвійній бухгалтерії Європа 1600-х років стала абсолютно невпізнанною у порівнянні з Європою 1400-х років. 200 років — довгий термін, але в порівнянні з тим прогресом, якого ми досягли з 0 до 1400 років, це була мить ока.
2050-і роки будуть абсолютно невпізнанними у порівнянні з 2020-ми. Це відбудеться тому, що ми знайдемо набагато кращі відповіді на питання «яка наша істинна природа», ніж будь-коли раніше.
У 2050-му році у нас може з’явитися летючий автомобіль та редаговані гени, але суспільство відрізнятиметься не через це. Це станеться тому, що ми створимо соціальні структури, які відповідають нашим інтересам та зацікавлені у нашому покращенні.
Культура виникає із соціальних структур, які спрямовують нас. Web3 створює соціальні структури, які створюють позитивні моделі поведінки для нас та людей які нас оточують.
Висхідний приплив
Майбутній світ Web3 — це світ, де ми живемо у морі протоколів. Подібно до природи, протоколи будуть рости, щоб заповнити порожнечу навколо себе. Протоколи, які дозволяють нам діяти відповідно до наших бажань, стануть системами, які поширяться у найвіддаленіші куточки світу.
Ми будемо перескакувати з протоколу на протокол протягом дня. В результаті ми будемо отримувати узагальнені економічні результати від входів, які ми вносимо до протоколів, що нас оточують.
Узагальнений економічний результат є найбільш стійкою формою базового рівня доходу, яку я можу собі уявити. Замість гарантованого мінімуму, що видається урядом, у нас є винагорода яку видає протокол. Замість того, щоб беззастережно отримувати гроші, наш дохід, оформлений у протоколі, залежить від того, чи ми є активними членами суспільства.
Для того, щоб отримувати цей базовий рівень доходу, ми повинні бути активними членами суспільства, але цей дохід, як і раніше, не вимагає дозволу, не піддається цензурі і є загальнодоступним.
Повертаючи цінність своїм учасникам, ця мережа протоколів Web3 створює новітню мережу безпеки для всього суспільства.
Будуємо краще майбутнє
Ми повинні бути обережними, просуваючись у це нове майбутнє.
Сила Web3 у тому, що наші соціальні структури природно показуватимуть цінності тих спільнот, які їх складають. Вони будуть нагадувати та представляти наші бажання та прагнення у цьому світі.
Це велике відкриття, що ми можемо мати протоколи, які зображають наші цінності. Але також це досить страшно.
Найбільша слабкість Web3? Людський фактор!
Люди — лайно! Ми недосконалі! Ми корумпуємось!
Люди відповідальні за війни, геноцид та ядерні бомби. Це завжди ми!
Наявність соціальних структур, які показують наші людські цінності, є двосічним мечем. Це показує наші недоліки! У гіршому випадку це насправді посилює їх, як ми бачили на пізній стадії Web2.
Є багато способів перечитати цю статтю з антиутопічного погляду. Система соціальних кредитів CCP та протоколи, які «дозволяють нам робити добро», звучать приблизно так само.
Хто вирішує, що таке «добре»?
Чудово, якщо наші протоколи показують цінності більшості, але чи це означає, що вони придушуватимуть цінності меншості?
Чи не призведуть ці протоколи до однорідності або обмежать нашу здатність мислити поза протоколом?
Що якщо ми створимо соціальні структури, які зрештою заженуть нас у рамки, як це зробив Facebook, але цього разу за допомогою грошей.
Те, як ми створюємо ці речі, і які цінності ми в них закладаємо, справді важливо.
Втішає той факт, що розвиток у цьому просторі відбувається швидко. Сама основа є дуже сприятливою для експериментів, дозволяючи нам легко посилювати те, що працює, і відмовлятися від того, що не працює.
Можливість відмовитися від одного протоколу та перейти на інший завжди знаходиться на відстані лише однієї транзакції. У Web2 ми можемо легко мігрувати між протоколами. Facebook не дозволяє нам експортувати наш соціальний граф як і Twitter. Вони тримають нас замкненими у своїй системі, і саме завдяки цій особливості ці системи поступово перетворилися із систем, що створюють можливості, на системи, що витягують ресурси.
Web3 знижує вартість міграції протоколів до 0, змушуючи протоколи боротися за те, щоб ми залишалися в їхній системі та вносили свій внесок у їхню систему.
Зближення цінностей
Спадщина, яку залишать нам криптовалюти — це безліч активів з ринковою капіталізацією, яка показує наші людські цінності.
Ринкова вартість, що базується на людських цінностях.
У міру розвитку та становлення цієї промисловості ми зможемо проводити аудит самих себе як суспільства.
Наші бухгалтерські книги прозорі. Наші активи нескінченні. Наші ринки неможливо зупинити. Коли криптоплатформи стануть такими ж прийнятими, як інтернет зараз, від нас неможливо буде приховати, хто ми є. Ми зможемо чітко визначити, хто ми є як суспільство, тому що те, куди ми вирішили колективно вкладати свої гроші, можна буде побачити на CoinGecko.
Ось чому ми повинні мати вільні ринки та можливість купити будь-які токени, що торгуються на ринках зі 100% часом безвідмовної роботи.
Те, що ми цінуємо, і те, що є нашими цінностями, стане даними, які наші вузли передають через P2P-мережі зв'язку. Ці технології дозволять нам дійти глобального консенсусу щодо того, що нас хвилює; тільки коли ми дізнаємося відповідь на це питання, ми зможемо розпочати покращення.
Ось як ми масштабуватимемо число Данбарса від 150 до планети Земля.
Припустимо, Землю відвідують інопланетяни. Вони бачать наші міста, наші технології, наш моральний кодекс.
Їм цікаво — що ви тут робите?
Люди відповідають — ми координуємося.
Людям спочатку потрібно «скоординуватись», щоб вони могли почати формулювати відповідь на питання «Яка наша колективна мета?».
Перша фаза людства — це наша спроба порозумітися. Друга фаза людства — це питання «Тепер, коли ми всі на одній стороні, що ми робитимемо далі?».
Дві фази криптовалют
Зараз криптовалюта не дуже добре справляються із завданням «зображення людських цінностей». Якщо сказати, що криптовалюта зображує людські цінності, це означає, що ми всі жадібні люди, які намагаються отримати своє та піти.
Чи буде криптовалюта жадібним викачуванням грошей до кінця часу?
Чи вона справді перетвориться на соціальні структури, які створять довгострокову стабільну рівновагу для наступного рівня розвитку людства?
З мудрих слів Кевіна Овокі:
«Хоча жадібність необхідна у тому, щоб технологія блокчейн запустилася, вона є остаточною формою екосистеми блокчейн. Жадібність — це лише завантажувач».
Криптовалюта — це багатоступенева ракета:
Перший ступінь ракети — це фінансові стимули (більше багатих).
Другий ступінь ракети — більше суверенітету (більше свободи).
Криптовалюта створена не для того, щоб зробити нас багатими.
Вона була створена, щоб зробити нас вільними.
Дій:
❤️ Підписуйся на Instagram @BanklessUA: офіційний Інстаграм українських представників Bankless. Підтримуйте локальну українську спільноту.
Оригінал статті знайдеш тут!
Сподобалась стаття? Надішли її своїм друзям, які цікавляться криптовалютою. Цим саме ти допоможеш розвитку української спільноти BanklessUA!
Це інформаційний блог, який носить виключно навчальний характер. Не є порадою щодо інвестування чи закликом купити чи продати будь-які активи чи прийняти будь-які фінансові рішення.