Шановна нація Bankless,
Думаємо, що у кожного з вас часто виникає питання:
Як розраховується ціна криптовалюти?
Як правильно її розрахувати?
– Саме про це ми сьогодні поговоримо.
Це офіційний блог команди BanklessUA. Підписуйся на нас та підтримай розвиток української спільноти! Пізнай світ відкритих фінансів разом з нами
Ціна криптоактиву розраховується за допомогою ділення суми її ринкової капіталізації на кількість монет в обороті.
Тобто:
Що визначає ціну криптовалюти?
Криптовалютні активи є повністю віртуальними. Вони не мають жодної фізичної форми, та існують тільки всередині коду на блокчейні. Через це склалась думка, що віртуальні активи не мають цінності або не повинні її мати. Але це працює по-іншому.
Криптовалюти це торгові активи, схожі на акції, товари, цінні папери тощо. Їхня ціна визначається тим, наскільки ринок зацікавлений в їх покупці — це називається попитом, а те скільки їх доступно для покупки — пропозицією. Зв'язок між ними двома визначає ціну.
Якщо існує значний попит на монету, але в той же момент її кількість в обороті обмежена — ціна зростає. Стан монети, коли попит на неї зростає не залежно від ціни — називається перекупленістю. І навпаки, стан, коли значна кількість монет продана без вагомої на те причини називається перепроданістю.
Попит та пропозиція криптовалют
Закон попиту та пропозиції — економічна теорія, що визначає взаємозв’язок між кількістю певного блага чи сервісу та попиту на нього, щоб бачити як це впливає на ціну. Теорія описує зміни в ціні будь-чого, що може бути обміняним на ринку.
Максимальна кількість монет — сума монет, яка будь-коли існуватиме у криптовалюти. Коли кількість монет досягне максимальної — більше не буде випущено жодної монети, тому, що буде досягнута максимальна пропозиція, тобто в обороті будуть всі монети.
Таким чином, наприклад, в Біткоїна це число — 21 мільйон. Понад 19 мільйонів BTC вже добуто, а залишок поступово додається до обороту.
Звісно не забуваємо про криптовалюти на PoS, в їхньому випадку кількість монет необмежена та має власну інфляційну модель. Прикладом таких монет є Polkadot, Atom, Cardano та багато інших.Саме інфляційна модель цих токенів дозволяє вам заробляти % коли ви стейкаєте ці активи.
Класифікація криптоактивів з ринкової капіталізації:
Виходячи з їхньої ринкової капіталізації, криптоактиви діляться на три основні категорії.
Криптовалюти з великою капіталізацією: Криптовалюти, ринкова вартість яких перевищує 10 млрд доларів, вважаються криптовалютами з великою капіталізацією. До цього списку входять такі монети, як біткоїн (BTC) та Ether (ETH). Криптовалюти з великою капіталізацією демонструють значне зростання протягом багатьох років та вважаються інвестиційними активами низького ступеня ризику у криптовалюті.
Криптовалюти із середньою капіталізацією: Криптовалюти, ринкова вартість яких становить від 1 до 10 мільярдів доларів, вважаються криптовалютами середньої капіталізації. Ці криптовалюти мають потенціал для значного зростання у майбутньому.
Криптовалюти з малою капіталізацією: Криптовалюти, ринкова вартість яких становить менш як 1 млрд доларів США, вважаються маломасштабними. Вони вважаються ризикованими об'єктами для інвестування, але можуть принести величезний прибуток. Звісно не забуваємо про ризики пов'язані з криптовалютами з малою капіталізацією.
Висновки:
Ціна визначається взаємозв'язком попиту та пропозиції.
Перекуплені монети мають великий попит та зазвичай вважаються переоціненими.
Перепродані монети є на ринку в великому об'ємі та, зазвичай, недооцінені.
Сподобалась стаття? Надішли її своїм друзям, які цікавляться криптовалютою. Цим саме ТИ допоможеш розвитку української спільноти BanklessUA!
Це інформаційний блог, який носить виключно навчальний характер. Не є порадою щодо інвестування чи закликом купити чи продати будь-які активи чи прийняти будь-які фінансові рішення.