Автоматизований маркет-мейкер (AMM) — інструмент, який використовується для забезпечення ліквідності в децентралізованих фінансах (DeFi) та автоматичної торгівлі цифровими активами.
АММ – використовують пули ліквідності як заміну традиційних ринків покупців і продавців. AMM – як програма, яка допомагає трейдерам обмінюватися активами за справедливою ринковою ціною.
До AMM люди використовували книги замовлень для торгівлі. Традиційні біржові платформи пропонували різні ціни на купівлю/продаж активів. Користувачі вибирали ціну, з якою згідні. Ця ціна ставала ринковою ціною активу.
Традиційний маркет-мейкерський процес вимагає професійних маркет-мейкерів, які обробляють велику кількість замовлень.
Вони вказують обсяги, якими вони можуть торгувати. ММ обмежені з точки зору частоти, з якою вони можуть пропонувати найкращі ціни. Для цього потрібно дотримуватися надійного набору параметрів під час торгових годин, щоб вони могли швидко продавати з власного запасу.
Цінні папери та нерухомість опираються на традиційну структуру обміну. AMM пропонують альтернативу – застосовану до DeFi.
Як працюють AMM
Принцип роботи АММ
AMM — це технологія DeFi, яка надає користувачам можливість торгувати в будь-який час.
Особливість АММ
АММ – відкидає традиційну систему купівлі-продажу. В системі немає приватників. Зазвичай, не потрібно створювати обліковий запис.
AMM призначені для забезпечення ліквідності DeFi.
Ліквідність — це здатність перетворювати один актив в інший без зміни його ринкової ціни. Ліквідність є проблемою для бірж DeFi, які містять нові активи.
AMM розв'язує ці проблеми кількома способами.
Пули ліквідності
AMM надають трейдерам нову можливість, створюючи пули ліквідності. Стимулюють постачальників ліквідності розміщувати більше активів до пулу ліквідності.
Чим більше активів у пулі, тим більші операції він може підтримувати. Більше не потрібно торгувати між покупцями/продавцями. Користувачі торгують проти пулу ліквідності.
«Пул» у «пулі ліквідності» досить буквальний. Коли користувач робить свій внесок в “пул ліквідності”, він збільшує його ліквідність, що дозволяє трейдерам робити більші свопи за ринковою ціною. Для визначення ціни токенів всередині нього використовується математична формула.
У AMM формулу можна налаштувати різними способами, щоб оптимізувати пул для різних цілей, щоб краще полегшити обмін між різними типами токенів.
Хто може зробити внесок у пул ліквідності?
Доступність є ще однією важливою особливістю AMM. Якщо хтось має підключення до інтернету та будь-який токен ERC-20, він може зробити внесок у пул ліквідності.
Чому люди роблять внесок?
Постачальники ліквідності отримують комісію, коли трейдери взаємодіють з пулом. Це найпоширеніший спосіб стимулювання вкладників.
Yield Farming
Деякі АММ заохочують наданням ліквідності, за винагороду в токенах. Постачальники ліквідності отримують бонусний прибуток, який називається Yield Farming «прибуткове фермерство».
Як взяти участь у Yield Farming?
Користувачам достатньо додати відповідний баланс активів до пулу ліквідності.
Після підтвердження внеску AMM автоматично накопичуватиме токени винагород.
Чим довше користувач тримає токенів у пулі, тим більше токенів винагород він заробляє.
Майбутнє AMM
AMM тепер є невіддільною частиною екосистеми DeFi.
AMM – це більше, ніж просто забезпечення більшої ліквідності між токенами. Вони також спрямовані на сприяння більш безпечному та популярному ринку. AMM покладаються на технологію смарт-контрактів для ефективнішого сприяння транзакціям.
У майбутньому AMM мають потенціал охопити більше інвесторів. Щоб досягти цього, інновація має забезпечити високий рівень безпеки та зростання.
Простір DeFi швидко розвивається. AMM є складовою частиною розвитку простору DeFi та може стати основною частиною його прогресу.
AMM прості у використанні.
Надають комплексні рішення, які дозволяють легко торгувати та отримувати прибуток від активів. Найбільш узагальненим і корисним прикладом є Balancer.
Balancer Protocol
Balencer пропонує самобалансувальний AMM і датчик ціни. Ідея в тому, щоб створити протилежну структуру традиційного інвестиційного фонду. Замість того, щоб платити менеджерам фондів за балансування вашого портфеля, ви збираєте комісію з трейдерів, які перебалансують його за вас.
Balancer використовує математичні методи, щоб дозволити користувачам додати комбінацію до 8 цифрових активів у пул ліквідності. Користувачі можуть вибрати власний розподіл у відсотках для своєї комбінації активів. Крім того, користувачі мають унікальну можливість створити самобалансувальний фонд, а також просто вирішити інвестувати в когось іншого.
З усіх AMM Balancer Protocol є найбільш узагальненим. Хоча їхні рішення є складними, вони забезпечують простоту та доступність для всіх своїх клієнтів. Це не просто обмін, а ширша спільнота.
Висновок
Автоматизовані маркет-мейкери слідкують за недоліками традиційного маркет-мейкерства. Традиційний процес вимагає ручної роботи, яка займає значно більше часу як для трейдерів, так і для маркет-мейкерів.
Завдяки новому джерелу ліквідності децентралізована фінансова галузь отримала можливість просунутися набагато далі.
Оскільки DeFi продовжує швидко розвиватися, AMM і надалі відіграватиме ключову роль у його розвитку.
Нове джерело ліквідності просунуло децентралізовану фінансову галузь. DeFi продовжує швидко розвиватися, AMM і надалі відіграватиме ключову роль у його розвитку.
Лише кілька компаній пропонують нові рішення в просторі AMM.
AMM є нішевим місцем у DeFi та виділили свою власну територію завдяки простоті використання.
AMM є нішевим місцем у DeFi та виділили свою власну територію завдяки простоті використання.
У наступній статті поговоримо про Непостійні втрати (impermanent loss - IL) під час фармінгу та як їх зменшити.
Це інформаційний блог, який носить виключно навчальний характер. Не є порадою щодо інвестування чи закликом купити чи продати будь-які активи чи прийняти будь-які фінансові рішення.