Чому NFT квитки кращі від звичайних.
Переваги блокчейну над традиційними компаніями з продажу квитків
Автор дизайну: Dippudo
Зміст
Чому Квитки – не підлягають заміні?
Які можливості дає блокчейн квиткам NFT?
Які переваги вболівальнику дадуть NFT квитки?
Яке майбутнє NFT квитків?
На початку 2021 NBA Top Shot від Dapper Labs почала набирати популярність. Концепція незмінних токенів увійшла в мейнстрим.
Top Shot, платформа для фанатів які збирають та обмінюються кліпами про баскетбол, познайомила маси з концепцією цифрових активів і викликала галас навколо NFT.
Нова парадигма цифрового володіння стала помітною протягом року, фотографії профілю NFT захопили центр уваги. Такі колекції, як CryptoPunks і Bored Ape Yacht Club, підняли ринок NFT.
Платформи метавсесвіту, як-от Sandbox, продавали цифрову нерухомість як NFT.
Ігрові платформи з Web3, такі як Axie Infinity, продавали внутрішньоігрові елементи як NFT.
Такі проєкти, як Poolsuite і LinksDAO, почали займатися NFT як підтвердження членства.
Звіт DappRadar 2021 Industry Report показує, що у 2021 році було продано предметів колекціонування NFT на суму $23 мільярди.
На графіку від Dapp Radar зображено: обсяг продажів NFT за кварталами 2021 року.
Meta, Nike та інші відомі бренди занурюються у світ Web3. Для людей хайп NFT здається ще одним способом для цих компаній отримати прибуток від користувачів.
Ринок цифрових предметів колекціонування (NFT) стрімко зростає. Одним з найбільш перспективних застосувань цієї технології є продаж квитків NFT.
Квитки – не підлягають заміні
Квитки — це механізм воріт: призначений для надання власнику доступу до події чи пропозиції. Незалежно чи йде мова про авіарейс, футбольний матч чи концерт. Квиток — унікальний код, який надає доступ лише його власнику.
У той час як централізовані організації, як-от авіакомпанії, швидше за все, віддадуть перевагу підтримувати статус-кво та зберігати дані про пасажирів лише на власних серверах, NFT мають можливість революціонізувати квитки на події.
Якщо автор продає квитки на свою подію як NFT, тоді доступ буде дозволено лише тим, у кого є цей конкретний квиток NFT.
Завдяки таким інструментам, як Collab.Land, інфраструктура для контролю доступу на основі токенів вже добре налагоджена в Web3. Хоча мінімальні пороги балансу маркерів є більш поширеним методом підтвердження членства в Інтернет-спільноті, основний принцип залишається незмінним для продажу квитків на події IRL; будь-який блокчейн-дослідник може перевірити, чи є у когось необхідний квиток NFT, щоб отримати доступ до певної події.
Прозорі та незмінні властивості блокчейнів роблять квитки NFT – стійкими до шахрайства трьома способами.
Законне право власності
Квиток NFT можна перевірити, перевіривши особу, яка пред’являє квиток. Таким чином можна дізнатись чи є ця особа власником гаманця, в якому знаходиться NFT.
Перепродаж
Після входу квиток NFT можна спалити, щоб запобігти спробам повторно використати або перепродати квиток.
Підроблення квитка
Перед подією квитки NFT, які продаються на вторинних ринках, можна легко перевірити на підробку.
Квитки NFT відповідають основним вимогам до квитків: вони унікальні для кожного власника; їх не можна використовувати повторно та підробляти. А також квитки NFT надають набагато більше можливостей ніж звичайні квитки.
Блокчейн може розблокувати нові функції для квитків
Прозорість незмінної книги блокчейну дасть можливість розробникам відстежувати передачу квитків.
За даними SeatGeek на 2022 рік, у Сполучених Штатах вторинні продажі становлять $12 мільярдів. Це майже 20% внутрішнього ринку квитків. Організатори подій можуть запрограмувати в розумний контракт автоматичний платіж роялті. Це означає, що після перепродажі квитка відкривається новий вид доходу.
Творці зможуть боротися зі скальпінгом квитків, будь-який перепроданий квиток можна анулювати.
Автор NFT квитка зможе встановити максимальну ціну перепродажу. А це означає, що якщо хтось перевищив ціну перепродажу – втратив квиток.
Автор може умовно дозволити перепродаж квитків, якщо вони не перевищують початкову вартість квитка. Забезпечивши справедливу ціну для всіх шанувальників.
Дохід від перепродажів квитків, які перевищували початкову вартість можна спрямувати назад до автора. Або до благодійної організації чи будь-якого іншого місця призначення за вибором автора квитка.
Ці механізми можна додатково розширити, делегуючи різні відсотки доходів від вторинного продажу кільком бенефіціарам.
Квитки NFT можуть принести користь організатору та покупцеві ще довго після завершення події. Для організатора головною перевагою є видимість даних.
Після події, блокчейн-записи дозволяють автору відстежувати які квитки NFT були скановані для входу Об’єднавши дані з кількох подій: автор може виявити відданих шанувальників і розподілити бонуси та винагороди.
Автор може оптимізувати початкову ціну продажу квитків за допомогою даних із вторинного ринку, щоб точніше показати внутрішню цінність події.
Автори можуть створити зважені алгоритми ціноутворення, які враховують повторну поведінку фанів, ціни на вторинному ринку та інші точки даних.
Застарілі компанії з продажу квитків можуть надавати подібні послуги, але блокчейн не стягує з тебе плату за перегляд і використання власних даних.
Для вболівальників квитки NFT можуть стати предметом колекціонування.
Web3 sensation POAP (Proof of Attendance Protocol) розроблений для концепції цифрових сувенірів, дозволяє організаторам роздавати бейдж NFT учасникам події.
Цей протокол можна легко інтегрувати з квитками NFT, автоматично розповсюджуючи POAP кожному, хто сканував свій квиток для входу під час події.
У листопаді 2021 року Live Nation оголосила «Live Stubs», безплатні пам’ятні NFT, доступні для окремих подій на Ticketmaster.
Просуваючи цю ідею в центр уваги, Національна футбольна ліга оголосила, що кожен вболівальник, який придбав квиток на Super Bowl LVI, отримає безплатні пам’ятний NFT, унікальний для його квитка — сильний показник віри Ліги в технологію блокчейн.
Ідея NFT квитків як предметів колекціонування, має більшу цінність для заходів освіти та курсів. Доказ відвідування таких заходів зберігається в ланцюжку і може служити незмінною розшифровкою твоїх навичок або кваліфікації.
NFT як серверне рішення
Створювати самостійно NFT квиток без знань у цій сфері важко. Не всі автори зможуть навчитись самостійно його створювати. Для цього такі платформи, як GET Protocol, Centaurify і The Ticket Fairy, розробляють рішення для вбудованих розробників подій і знайомлять їх із можливостями квитків NFT — і це працює.
З 2016 року GET Protocol обробив понад мільйон квитків у мережі, більша частина з них — квитки NFT.
Платформи продажу квитків на основі блокчейну, хочуть надати безперешкодний досвід організаторам та учасникам. Для досягнення цієї мети платформи жертвують певним ступенем децентралізації. Звісно, у випадку квитків NFT, це не проблема.
NFL Marketplace чудовий приклад, де продаються пам’ятні NFT створені на Polygon. Ціною в доларах США та придбаними за допомогою кредитних карток.
Аналогічно, хоча Ticketmaster дозволяє користувачам прив’язувати власні гаманці Web3 зі своїм маркетплейсом. Платформою за замовчуванням є гаманець зберігання, підключений до облікового запису Ticketmaster користувача.
Які квитки будуть у майбутньому?
Користувачі зможуть спостерігати за конкуренцією між стартапами, що працюють на основі Web3, і застарілими корпораціями Web2.
Відомі бренди стукають у ворота Web3, створюють колекції NFT, щоб заробити на цьому хайпі, а насправді заробляють негатив від споживачів. В той час коли застарілі компанії змагаються за увагу інвесторів, традиційні компанії з продажу квитків мають унікальні можливості для тихого, але грандіозного входу у Web3.
Застарілі платформи продажу квитків можуть вирішити розробити власні рішення, або можуть увійти в простір через стратегічні придбання та партнерство зі стартапами Web3. Індустрія продажу квитків може прийняти нову технологію, щоб покращити роботу платформи та викликати інтерес в інвесторів та споживачів. Якщо платформа на основі Web3 не знайде каталізатора для широкого поширення, застаріла платформа, яка першою переходить на продажу квитків NFT, отримає значну перевагу.
Час рухається вперед, платформи, які народжені Web3 продовжують рухатися вгору. Хоча знайомство споживачів із застарілими системами продажу квитків забезпечує їм домінування на ринку, це не триватиме вічно.
Біо автора статті
Беннетт Бейкер — ентузіаст Web3, який цікавиться тим, як DAO та NFT експериментують з новими системами координації та власності.
Сподобалась стаття? Надішли її своїм друзям, які цікавляться криптовалютою. Цим саме ТИ допоможеш розвитку української спільноти BanklessUA!
Це інформаційний блог, який носить виключно навчальний характер. Не є порадою щодо інвестування чи закликом купити чи продати будь-які активи чи прийняти будь-які фінансові рішення.