Цю статтю я пишу для тих, хто планує отримувати дохід з криптовалютного світу навіть тоді, коли в крипті все руйнується, течуть річки хом'ячої крові й банкрутують багатомільярдні проєкти. Вивчивши цей матеріал, Ви у всіх деталях зрозумієте суть амбасадорських програм, дізнаєтеся багато тонкощів і нюансів, про які мало хто говорить, що допоможуть Вам заробляти гідні гроші й жорстко домінувати над колегами по цеху 👌
Яких тем ми сьогодні торкнемося?
Прибуток і скільки я можу заробляти?
Скільки потрібно вкласти, щоб бути Амбасадором проєкту?
Підготовка до Амбасадорської діяльності
Як стати Амбасадором і що потрібно для цього зробити?
Як швидко розглядають заявки на прийом в Амбасадори?
На що потрібно звертати увагу під час аналізу проєкту?
Як робити власний аналіз інвесторів?
Які види Амбасадорських програм існують?
Де ховаються і як знайти Амбасадорські програми?
Прибуток і скільки я можу заробляти?
Від самого початку в голові ви завжди повинні тримати інформацію про те, що більша частина Амбасадорських програм — це насамперед добровільна, волонтерська допомога проєкту, тому, не маючи досвіду, складно одразу визначити, на які винагороди можна розраховувати. Деякі проєкти можуть платити $20-30 за місяць роботи, інші #3к-5к за кілька годин роботи, тут у всіх проєктів свій підхід до винагороди, який залежить від багатьох факторів. Перш за все тобі потрібно уважно вивчити сам проєкт, проаналізувати інвесторів. Якщо у команди є кошти для фінансування, то шанси на отримання гідної винагороди збільшуються.
Скільки потрібно вкласти, щоб бути Амбасадором проєкту?
Заробіток на амбасадорках є одним із найпопулярніших в усьому криптовалютному світі й насамперед це пов'язано з відсутністю грошових вкладень. Вам потрібно тільки виконувати певні завдання для проєкту, і ви можете робити тільки те, що у вас добре виходить. Тому ніяких грошових вкладень для цього не потрібно, необхідний тільки час і побільше терпіння. Розраховувати на прибуток можна приблизно через півроку, рік. І одна з проблем, яку я спостерігаю, що багато хто здається і закидає проєкт, а найактивніші та найнаполегливіші отримують хорошу винагороду.
Підготовка до Амбасадорської діяльності
Що потрібно зробити для того, щоб почати:- Зареєструйте та налаштуйте свої соціальні мережі. Вам знадобляться Twitter, Discord, Medium, Github, Linkedin, YouTube тощо. Зробіть оформлення в єдиному стилі, із зазначенням того, що Ви є амбасадором криптопроектів. Якщо є проєкти, в яких ви брали участь як Амбасадор. Бажано оформляти все в одному стилі, додайте "Амбасадор криптопроєктів" в описі свого профілю і перерахуйте проєкти, в яких ви вже берете участь. - Складіть список проєктів, які вас цікавлять, Амбасадором яких ви хотіли б стати, вивчіть технологію кожного проєкту. Створіть електронну таблицю Excel або задачник у Trello, щоб відстежувати проєкти, до яких ви подаєте заявки та берете участь.- Бажано перенести всі посилання на соцмережі та профілі в ТапЛінк Ось і все, загальний підготовчий етап завершено, далі можна вже починати подавати заявки, щоб стати Амбасадором.
Як стати Амбасадором і що потрібно для цього зробити?
Насамперед я хотів би розвіяти міф новачків про те, що Амбасссадором може стати тільки освічений, який отримав особисте благословення від Сатоші Накомото, ну або від Віталіка Бутеріна. Але це не так, Амбасадором проєкту може стати будь-хто, треба тільки бажання, терпіння й активність.Підбираємося до практики: а що потрібно для того, щоб стати Амбасадором? - Заповніть форму участі. Бути активним у чатах Discord і Telegram (спілкуйтеся). - Опублікуйте свої роботи, коли ви ще не є Амбасадором — на кожному сервері Discord є відповідні гілки активності, де ви можете опублікувати свою роботу. Це допоможе вам заявити про себе до того, як почався офіційний старт Амбасадорської програми. Як правило, найбільш ранні та активні прихильники проєкту можуть отримувати ролі модераторів, ком'юніті менеджерів і ставати учасниками команди.
Як швидко розглядають заявки на прийом в Амбасадори?
З особистого досвіду можу сказати, що заявки в хороші проєкти розглядаються від 7 до 30 днів. Як правило, це свідчить про ретельний підхід команди при виборі кандидатів. Буває, що члени команди захочуть зателефонувати вам особисто і провести невелике інтерв'ю. Але є й інші підходи у проєктів, які приймають до своїх лав так званих соціальних Амбасадорів, завдання яких полягає в тому, щоб вони лайкали, робили ретвіти, створювали меми, інфографіки та інші активності. Як приклад можна навести Quai, Qrodo, де за виконання простих завдань вам нараховуються бали, які згодом трансформуються в токени проєкту.
На що потрібно звертати увагу під час аналізу проєкту?
Щодня у світі криптовалюти з'являється безліч проєктів, які проводять ретродропи, IDO, тестнети і Амбасадорські програми, і дуже важливо перед початком роботи з проєктом насамперед зробити аналіз. Це дуже важливий етап і не варто нехтувати ним, тому що на перший погляд Амбасадорська програма може здатися дуже привабливою, але проєкт не являти собою нічого перспективного і навпаки. Тому я рекомендую працювати з фундаментальними проєктами, за якими стоять сильні команди та фонди. Багато людей не знають як провести аналіз проєктів, але не хвилюйтеся, у цій статті я навчу вас, як це робити.
На що варто звернути увагу під час аналізу проєкту?
1 - Інвестори проєкту — інвестиційні фонди, венчурні компанії та проєкти, які підтримують проєкт, що вас цікавить. Це важливий пункт, тому що від інвесторів надалі залежить дуже багато, і в багатьох випадках наявність на борту топових фондів є не тільки потужним репутаційним фактором, а й упевненістю в тому, що вони не почнуть лити в склянку свої токени на першому ж розлоку.
2 - Токеноміка — обов'язково треба звертати увагу на токеноміку проєкту та розглядати в цьому ключі низку основних запитань:- чи закладена в токеноміку сума для винагороди спільноти? Загалом, якщо у проєкту є партнерська програма, в якій не оголошено винагороди, але в токеноміці є згадка про співтовариство, найімовірніше, можна розраховувати на винагороду.- чи торгується вже токен? Я намагаюся брати участь в амбасадорках, які ще не випустили власні токени, але планують це зробити. Такі проєкти, як правило, щедро винагороджують свою ранню спільноту.
3 - Команда проєкту — якщо спільнота є двигуном проєкту, команда відповідає за все. Абсолютно все залежить від рішення команди. Аналіз команди полягає не тільки в тому, щоб з'ясувати, які люди залучені в проєкті, найчастіше там є люди, про яких ви ніколи раніше не чули, тож варто подивитись на загальний підхід команди до спільноти, до технічних напрацювань, оцінити попередній досвід та успіхи і ставлення до свого проєкту загалом.
4 - Дорожня карта проєкту. Щоб працювати над проєктом, вам необхідно розуміти, коли проєкт планує запустити свій продукт. Коли планується виходити на лістинг токена. Деякі проєкти, особливо ті, що залучили великі суми інвестицій, не розкривають подробиць свого розвитку, але якщо ви зможете все це дізнатися, ця інформація буде корисною.
Не варто вам розповідати, що зараз найкращими інвесторами на ринку є Sequoia Capital, Paradigm, Andreessen Horowitz, Pantera Capital, Polychain, Animoca Brands, Multicoin Capital. Якщо проєкт може похвалитися таким/такими інвесторами, на нього варто звернути пильну увагу
Які види Амбасадорських програм існують?
Давайте розберемо які типи Амбасадорських програм існують і розберемо кожну класифікацію. Упевнений, для загального розуміння тобі це буде цікаво.
Наявність власного токена. Абсолютно кожному проєкту потрібні амбасадори для розвитку маркетингу, роботи над його впізнаваністю і просуванням. Саме тому так багато компаній реалізують програми амбасадорів і розплачуються власними токенами, які вже торгуються на ринку. Якщо ви станете офіційним амбасадором крутого проєкту, такого як Polygon, наприклад, ви будете офіційним представником проєкту, а не робитимете статті, відео та меми. У цьому разі ваш дохід буде набагато вищим і стабільнішим, ніж в амбасадорських програмах звичайних проєктів. Але стати амбасадором справді фундаментального проєкту дуже складно, потрібен великий досвід, професійні навички та велике портфоліо, наповнене своїми роботами. Але є і звичайні проєкти, які обіцяють винагороджувати амбасадорів своїми токенами, які вже торгуються. Насправді таких проєктів дуже багато і якщо на перший погляд все виглядає добре, там можна заробити близько $300-1000.
З оголошеними майбутніми нагородами за токени. Тут уже все залежить від токеноміки проєкту. Якщо більше 5% усіх токенів проєкту виділено на програму Амбасадорів, у ній варто брати участь. Але дивитися потрібно не тільки на кількість виділених токенів, там дуже багато різних чинників, які в сумі формують остаточну картину перспектив проєкту, тож вчіться аналізувати. Розуміння всіх тонкощів аналізу прийде з досвідом, потрібно вивчати більше інформації й постійно проводити власні ресерчі проєкту.
Також, знаючи кількість учасників і кількість токенів, які виділили на програму, - можна приблизно порахувати скільки токенів можна отримати. При цьому знаючи загальний обсяг емісії токенів і початкову ринкову капіталізацію, можна розрахувати приблизну ціну токена. Вона розраховується за формулою — загальний обсяг емісії/ринкову капіталізацію. У таких амбасадорських програмах я рекомендую брати участь після проведення власного ресерчу і розрахунку потенційно можливого доходу
Не має оголошених нагород.Такі проєкти запускають програму амбасадорів, але нічого не говорять про нагороди. Вони кажуть, що нічого не оголошується, і вся робота, яку виконують амбасадори, — це волонтерська робота. Таких проєктів теж велика кількість, тут доводиться покладатися на сам проєкт, якщо проєкт фундаментальний, у нього топові інвестори й ви бачите в ньому якісь перспективи, то ви можете почати робити роботу для проєкту, намагатися проявити себе в будь-який спосіб, надаючи будь-яку допомогу. Я бачив подібні проєкти, які досить добре винагороджували своє співтовариство, але були й такі, що висловлювали свою подяку у вигляді мерчу або просто говорили велике спасибі за виконану роботу...
Загалом заробляти можна в різному типі проєктів, головне навчитися це робити, зрозуміти, як влаштована ця сфера і працювати, працювати, працювати.
Де ховаються і як знайти Амбасадорські програми?
Ми навчилися аналізувати проєкти, але як знайти амбасадорську програму для участі, ринок величезний, інформації неймовірна кількість і доволі складно відшукати діамант у цьому нестримному потоці інформації? Так, треба навчитися самому шукати інформацію про проєкти, не сидіти й чекати, поки всі блогери опублікують інформацію про проєкт, адже конкуренція в цьому випадку вже буде набагато вищою. Отже, де ж ми можемо знайти інформацію про проєкти, що планують запускати Амбасадорські програми.
Твіттер - Це чудовий спосіб пошуку інформації, бо найгарячіші новини проєкти намагаються публікувати насамперед саме у Твіттер. Просто вбивайте в пошуку "ambassador", "ambassador program" і вивчайте отримані результати
Medium - Можливо вам здасться, що ця платформа не створена для пошуку інформації і складно буде щось знайти про амбасадорські програми, то це не зовсім так. Коли ви постійно переглядатимете статті про амбасадорів, алгоритми проєкту самі почнуть вам пропонувати у стрічці нові статті за напрямками, що вас цікавлять. І поштова розсилка періодично нагадуватиме про нові амбасадорські проєкти, що досить зручно. Не часто мені траплялися там найкращі проєкти, але все ж буде корисно дізнатися про деякі новинки в амбасадорських програмах.
DoveMetrics - Це один з найбільш часто використовуваних мною ресурсів, всі дані занесені в таблицю і легко читаються. Знаходите фонди, які вас цікавлять (про те, як не заплутатися у фондах і їхніх рівнях, ми говорили вище), суму, яку вони інвестували, категорію проєкту. Потім починаємо вивчати ідею проєкту, його токеноміку, команду. Пошук і аналіз цих питань уже може бути оформлений у форматі статті, відео або інфографіки. Стоп, стоп, стоп, скажете мені ви, так проєкт же ще не оголосив про старт амбасадорської програми, навіщо нам витрачати час і робити цю роботу? Відповідь тут проста й очевидна — якщо ви почнете зараз, у вас не буде конкурентів, коли буде запущена програма амбасадорів. І часто так буває, що проєкти не заявляють про офіційний запуск амбасадорських програм, але вони все ж таки є і в підсумку видаються гідні винагороди.
Це інформаційний блог, який носить виключно навчальний характер. Не є порадою щодо інвестування чи закликом купити чи продати будь-які активи чи прийняти будь-які фінансові рішення.