10 жорстоких істин про криптовалюту
Криптовалюти це чудово. Але не все так бездоганно, і час від часу ми повинні про це поговорити.
Криптовалюта змінила моє життя.
Вона принесла мені багатство та відкрила нові дивовижні можливості. Це захоплююча розробка. І я вірю в позитивний вплив крипти на людство.
Але правда полягає в тому, що деякі речі щодо Crypto є проблематичними.
І часто ці речі ігноруються. Особливо, коли ми перебуваємо на бичачому ринку.
Водночас я вважаю важливим обговорювати негативні аспекти, коли йдеться про криптовалюти. Тому що це допомагає нам покращити ситуацію.
Отже, ось надзвичайно чесний список із 10 поганих речей про Crypto.
1. Маніпулювання цінами Crypto Whales.
Окремі особи або організації, що володіють великою кількістю криптовалют, дуже впливають на динаміку цін. Звичайно, нам усім подобається, коли з'являються новини про те, що MicroStrategy або El Salvador додали сотні BTC у свої портфелі, що змушує ціну зростати.
Але вірне й протилежне. Наприклад, коли Tesla оголосила, що більше не прийматиме BTC як оплату за свої автомобілі. Ще гірші ті кити, які не відомі публічно і які маніпулюють цінами, щоби налякати інших інвесторів, щоб ті могли забрати їхні монети за нижчою ціною.
2. Занадто багато спекулянтів проти замалої кількості віруючих та реальних користувачів.
Я буду чесним. Я інвестував у деякі криптовалюти не тому, що вірю в їхнє застосування або планую їх використовувати. Це просто тому, що я розраховую заробити на них гроші.
І оскільки багато людей думають так само як я, ми бачимо безліч монет, які накачують та скидають.
Однак, за словами Тоні Шенга , наявність великої кількості спекулянтів у просторі – це не обов'язково погано. Тому що є шанс, що певний відсоток може перетворитися на користувачів. Схоже, що так і відбувається з усталеними криптовалютами.
За підтримки мемів та Ілона Маска: Dogecoin наразі займає 10 місце за загальною ринковою капіталізацією
3. Ціни часто не показують справжню вартість криптопроєктів.
Dogecoin – це буквально монета-мем. Жарт. Але на момент написання цієї статті він входить до топ-10 монет із ринкової капіталізації.
Є багато інших прикладів криптовалют та криптопроєктів без хороших фундаментальних показників, що накачуються високими цінами. В той самий час існує безліч надійних проєктів, які дуже недооцінені. Це прямий наслідок того, що я говорив вище.
4. Якщо монета зареєстрована на біржі, це не означає, що вона законна.
Це тому, що криптовалютні біржі заробляють гроші, стягуючи з вас комісію за торгівлю та виведення коштів. Поки є достатня кількість людей, які бажають торгувати монетою, і поки вони можуть заробляти гроші, криптобіржі не піклуються (значною мірою) про фундаментальні показники.
5. Деякі криптопроєкти використовують у своїх інтересах новачків та недосвідчених людей.
Вони обіцяють неймовірні доходи, роблячи неправдиві чи шахрайські заяви, щоб заманити людей. Фінансові та особисті наслідки можуть бути драматичними. У попередній статті я розповів історію Стіва і про те, як він втратив свої заощадження, інвестувавши в Bitconnect. Ознайомтеся з нею, щоб дізнатися, як ви можете захистити себе від того, щоб не стати жертвою криптовалютної афери:
6. Питання безпеки.
Оскільки технології блокчейну та смарт-контрактів все ще знаходяться на ранній стадії розробки, чимало проєктів мають проблеми з безпекою . Є численні випадки, коли це призвело до втрати інвесторами своїх грошей. Лише за перше півріччя 2021 року через зломи та шахрайство було вкрадено близько 3 мільярдів доларів .
Ось чому важливо ніколи не складати всі яйця в один кошик.
Негативні криптовалютні заголовки в основних ЗМІ
7. Фейкові новини.
У основних засобах масової інформації шириться багато неправдивої інформації, коли справа доходить до Crypto. Ось кілька заголовків:
Криптовалюта використовується злочинцями.
Біткоїн шкодить навколишньому середовищу.
Криптовалюти марні.
Чому ЗМІ продовжують вам це говорити?
Тому що криптовалюти шкодять потужним та централізованим інститутам, таким як банки, корпорації та уряди. А оскільки ці інститути володіють та контролюють основні ЗМІ, вони зроблять усе можливе, щоб завадити розвитку децентралізації та зупинити вас від використання криптовалюти.
Не дозволяйте їм цього.
8. Існує безліч шахраїв
Ми всі їх знаємо і всі їх ненавидимо.
Люди просять вас надіслати їм свої монети, приватні ключі тощо. Інший тип — це люди, які прикидаються професіоналами торгівлі, які кажуть вам інвестувати в певну монету , тому що вона піде в 100 разів.
Так, звісно.
А коли справи підуть погано, вони скажуть вам, що все, що вони говорили, не було фінансовою порадою, і ви завжди маєте проводити власні дослідження. Це постійна та дратівлива проблема. Але є спосіб, як ви можете захистити себе. Прочитайте мій безкоштовний посібник про те, як правильно проводити дослідження криптовалют, щоб вам не довелося вірити тому, що кажуть вам незнайомці в інтернеті.
9. Криптовалютні біржі ненадійні.
Криптовалютні біржі постійно зазнають атак хакерів. В інших випадках деякі біржі раптово "зникають" разом з усіма грошима, що зберігаються в гаманцях. Ось список зламів криптобірж, які спричинили загальні втрати майже 300 мільйонів доларів США.
Якщо ви зберігаєте свої монети на біржі, насправді вони вам не належать. Ваші криптовалюти є вашими тільки якщо вони знаходяться в гаманці і ви володієте закритим ключем.
10. Більшість криптовалют і криптопроєктів зазнають невдачі.
Існує кілька тисяч криптовалют і токенів. Більшість із цих проєктів колись проваляться.
Не вірите мені?
У 2019 році я опублікував статтю про індустрію криптоставок.
У статті я проаналізував 11 проєктів. Через два роки лише три з них (Augur, Gnosis та Peerplays) все ще активні. Інші давно закинули свої акаунти у соціальних мережах, а створені ними токени більше не знайти на coinmarketcap.com. Таким чином, виживання становить лише 27%.
Перегляньте історичні знімки на coinmarketcap ,і ви помітите, що багато монет, які кілька років тому займали дуже високі позиції, сьогодні не знайти у списку 100 кращих або вони просто зникли. Це природний процес і факт, який багато інвесторів і віруючих вважають за краще ігнорувати.
Заключні слова
Я усвідомлюю, що багато речей у цьому списку не можуть бути легко вирішені. Вони є частиною системи.
І хоча ми не повинні забувати про ці негативні аспекти, це також факт, що криптовалюта сильно змінилася за ці роки й часто розвивалася на краще.
І, попри всю обґрунтовану критику, не варто забувати, що навіть за існуючих недоліків криптовалюта в багатьох випадках є найкращим рішенням у порівнянні з традиційними системами.
Завжди будьте уважні. Нікому не давайте своїх приватних ключів, щоб не стати жертвою крадіжки своїх коштів. Не тримайте своїх коштів на біржах, тому що в будь-який момент біржа може збанкрутіти або бути зламаною. Не ведіться на поради “спеціалістів” інвестувати в ту чи іншу криптовалюту. Завжди проводьте власне дослідження.Саме ці речі дозволять вам бути незалежним та відповідальним за свої інвестиції.
Оригінал статті знайдеш тут!
Це інформаційний блог, який носить виключно навчальний характер. Не є порадою щодо інвестування чи закликом купити чи продати будь-які активи чи прийняти будь-які фінансові рішення.