Захист вашого криптовалютного портфеля від катастроф
На вулиці небезпечно; ось кілька способів захистити себе від криптоапокаліпсису.
Криптовалюта є ризикованою, і різкі падіння на ринку роблять це більш ніж очевидним.
Багато токенів продемонстрували цю особливість на початку тижня, коли цілий ряд активів впав у ціні вдвічі після того, як тижнева негативна цінова динаміка була посилена особливо жорстоким недільним розпродажем. Незважаючи на те, що у вівторок вдалося зменшити втрати, практично кожен токен залишається суттєво недооціненим порівняно з червневими максимумами.
У той час як протоколи DeFi, як і очікувалося, впоралися з ризиками під час цього падіння, криптоіндустрія історично стикалася з проблемними боргами та знеціненням активів під час найбільш волатильних ринкових подій.
Якщо припустити, що ведмежий ринок дійсно розпочався, то, звичайно, оптимальним днем для зниження ризиків криптовалют був би минулий понеділок, але, на щастя, за відсутності катастрофи, ще не пізно вжити проактивних заходів, щоб захистити свій портфель від будь-якої можливої шкоди в майбутньому.
Сьогодні ми розповімо вам про кроки, які допоможуть захистити ваш портфель від втрат від катастрофічного падіння 👇.
🙅♂️ Чого слід уникати
Протягом 2024 року користувачі криптовалют відточували можливості ейрдропів, щоб збільшити свої прибутки за рахунок розподілених токенів для використання в он-лайн додатках. Прив'язані активи, такі як ліквідні токени рестейкінгу та синтетичний долар Ethena, привернули надмірну увагу мисливців за airdrop, проте вони є одними з найгірших активів для володіння.
Хоча багато хто вважає, що ці токени збережуть свою заплановану вартість після багатомісячної стабільності, базова ліквідність цих активів надзвичайно низька і може миттєво випаруватися під час наступного спаду, залишаючи власників не в змозі вивести кошти за цінами, які вони розраховували отримати.
Крім того, ці концепції прив'язаних активів отримали широку інтеграцію в протоколи DeFi і використовуються для фінансування мільярдних кредитних операцій. Ризики того, що їхня уявна стабільність може раптово порушитися, загрожують залишити кредиторів і постачальників ліквідності в програші, виплачуючи кошти в депегованих активах із сумнівними темпами відшкодування у випадку з USDe і нечіткими термінами конвертації LRT за номіналом.
👀 На що звернути увагу
Для інвесторів, які не бачать шляхів для подальшого зростання цін на криптовалюти, немає кращої гри, ніж збільшення своїх грошових активів.
Криптовалютна інфекція проб'є дірки в балансах багатьох учасників індустрії, а це означає, що найкраще тримати грошові активи, які повністю регулюються і зарезервовані.
Tether може публікувати щоквартальні балансові звіти, але USDT залишається небажаним стейблкоїном для зберігання, оскільки він лише на 89% забезпечений активами, подібними до готівки, а решта зарезервована золотом, біткоїнами та "забезпеченими" маржинальними кредитами.
Незважаючи на те, що регульовані стейблкоіни можуть зазнавати депресій, як це було під час банківської кризи 2023 року, коли власники USDC панікували через ризики, пов'язані з банком Circle в Кремнієвій долині, стейблкоіни, що не належать до системи Tether, такі як USDC, USDP, PYUSD і USDM, залишаються набагато кращими за провідну непрозору альтернативу завдяки якості їхніх балансів.
Власники USDM автоматично отримують щоденні відсоткові платежі в мережі через ребазис токенів, дозволений бермудськими регуляторами, а власники USDC можуть отримувати дохід, тримаючи свої баланси на Coinbase, хоча і з додатковим ризиком позамережевого контрагента на авторитетній і регульованій централізованій біржі.
Хоча кредитування є небажаним через можливість накопичення безнадійних боргів, користувачі, які шукають додатковий дохід від своїх стейблкоїн-активів в мережі, можуть отримувати підвищену прибутковість, забезпечуючи ліквідність на регульованих стабільних парах, таких як USDC-PYUSD, з мінімальним ризиком непостійних втрат, які могли б виникнути в результаті володіння депеггованим активом.
Фонди грошового ринку зі зростаючого сектору токенізованих активів, такі як BUIDL від BlackRock та FOXBB від Franklin Templeton, залишаються життєздатною альтернативою для тих, хто прагне закрити люки, отримуючи автоматичну ончейн-дохідність, але ці інструменти навряд чи підійдуть багатьом інвесторам через вимоги до акредитації та обмежену інтеграцію DeFi.
📉 Погані часи попереду?
Для тих, кого шокував розпродаж і хто відчуває дискомфорт від поточного рівня ризику портфеля, зараз саме час змінити розподіл активів, оскільки кращої можливості зробити це в майбутньому може і не бути.
В умовах глобальної економічної кризи та падіння процентних ставок дохідність, яку можна отримати від володіння процентними стейблкоінами або надання ліквідності в мережі, майже напевно знизиться, що призведе до зменшення прибутковості вашого портфеля в довгостроковій перспективі.
Враховуючи цю реальність, для криптодеганів, які задовольняються значним розподілом ризиків і яким просто незручно тримати ризики, пов'язані з криптовалютами, інвестиції в довгострокові казначейські облігації з підвищеною дохідністю можуть стати найкращим варіантом для отримання значного мультиплікативного доходу, якщо світ поглине рецесія.
На жаль, довгострокові казначейські облігації США не доступні в ланцюжку, що обмежує цю стратегію рейками TradFi; доступ до цього підсектору ринку можна отримати лише шляхом прямого придбання базового активу (через вашого брокера, інвестиційного радника або Treasury Direct) або через купівлю довгострокового ETF на облігації, наприклад, iShares 20+ Year Treasury Bond ETF (TLT) від BlackRock.
Сподобалась стаття? Потребуєш поради? Приєднуйся до нашого телеграм каналу або ж одразу до чату, де тобі завжди раді допомогти
Оригінал статті знайдеш тут!
Над перекладом працювали гільдія перекладачів BanklessDAO (Romko, Yura_Teslya)
Це інформаційний блог, який носить виключно навчальний характер. Не є порадою щодо інвестування чи закликом купити чи продати будь-які активи чи прийняти будь-які фінансові рішення.