Не все гаразд.
Криптовалюта падає. Як і все інше. Чи настав час розвертатися ведмежим?
Минулого тижня вам можна було б пробачити райдужний погляд на ринки, але вчора вранці інвестори по всьому світу виявилися охопленими панікою, що змусило багатьох "биків" переглянути свої попередні переконання.
Чи настав час змінити свої переконання?
У неділю Ethereum втратив майже третину своєї вартості, впавши з $2,9 тис. до $2,1 тис. На ринках TradFi японський банківський індекс TOPIX впав на 13%, а американський високотехнологічний індекс Nasdaq 100 відкрився падінням на 5,4% від рівня закриття п'ятниці, що є найбільшим падінням з часів COVID.
Хоча на даний момент не спостерігається жодних серйозних каталізаторів падіння, і багато інвесторів намагаються знайти мотивацію для продажу активів за вже зниженими цінами, пандемія відчутна.
До свого значного внутрішньоденного перезавантаження VIX, індикатор очікуваної 30-денної волатильності S&P 500, злетів на 42 пункти до $65, оскільки учасники ринку намагалися покрити хибні ставки за будь-яку ціну. Під час COVID-кризи VIX сягнув позначки 85 доларів, і індекс ніколи не пробивав позначку 100 доларів, навіть у найгірші дні глобальної фінансової кризи 2008 року.
У п'ятницю легендарний інвестор Уоррен Баффет оголосив, що продав половину своєї частки в Apple, в результаті чого грошові активи Berkshire досягли безпрецедентної позначки в 277 мільярдів доларів, а на вихідних видання The Information повідомило, що поставки чіпів штучного інтелекту нового покоління Blackwell від Nvidia будуть відкладені щонайменше на 3 місяці через виробничий брак - два серйозних удари по лідерам з великою капіталізацією на ринку, який ще кілька тижнів тому був оцінений як ідеальний.
Упродовж 2024 року ціни на активи продовжували реагувати на погіршення економічних даних, оскільки покупці були оптимістично налаштовані на те, що зростання безробіття та зниження рівня інфляції є позитивними каталізаторами, які спонукатимуть світові центральні банки пом'якшувати фінансові умови шляхом зниження процентних ставок.
На жаль, хоча найближчим часом зниження процентних ставок здається більш неминучим, ніж будь-коли раніше, їхній історичний вплив під час рецесій був мінімальним, і, крім того, незрозуміло, чи зможе Федеральний резерв насправді знизити процентні ставки саме зараз, в екстреній спробі стабілізувати грошово-кредитну систему, що хитається.
Минулого вівторка Банк Японії був змушений підвищити свою анемічну короткострокову процентну ставку з 0,1% до 0,25% з метою боротьби з дестабілізацією ієни та внутрішньою інфляцією, що спричинило величезний тиск на трейдерів, які раніше отримували надприбутки від доларових активів, позичаючи високоінфляційну ієну за вигідними відсотковими ставками, скоротивши як чисту процентну маржу, так і короткі позиції в ієні.
Наступного дня Федеральна резервна система США не змогла знизити базовий показник облікової ставки, незважаючи на те, що економічні дані, які постійно погіршуються, та стрімке падіння дохідності казначейських облігацій США виправдали очікування багатьох оглядачів щодо зниження ставки.
В основі проблеми ФРС лежать вищезгадані операції carry trade: зниження процентних ставок, особливо після того, як Банк Японії був змушений підвищити власні процентні ставки, призведе до подальшого скорочення чистої процентної маржі трейдерів carry trade і структурної девальвації долара США, що призведе до стиснення шортів і ще більшого тиску на довгі позиції в доларах США.
Світова економіка застрягла між молотом і ковадлом, і учасники ринку нарешті змушені зіткнутися з цією неприємною реальністю.
Хоча багато хто залишається спантеличеним падінням протягом останніх тижнів, вирішальні ознаки прийдешнього падіння були помітні того дня, коли Nasdaq досяг вершини 11 липня, після того, як червневий ІСЦ, як повідомлялося, скотився на територію дефляції в місячному обчисленні.
Потенційно підтверджуючи, що бульбашка ШІ луснула, в той самий день інвестори з історичною швидкістю переорієнтувалися з раніше випереджаючих технологій з мегакапіталізацією на відстаючі компанії з малою капіталізацією, а в останні дні аналітики з продажу в таких фірмах, як Goldman Sachs, все частіше ставлять під сумнів ціннісну пропозицію технології ШІ, оскільки клієнти скасовують угоди, посилаючись на високі витрати і відсутність результатів.
Великим технологічним компаніям було комфортно витрачати мільярди на комп'ютерні чіпи, але ринок, схоже, визнав нежиттєздатність такого підходу за відсутності астрономічних прибутків, і цей факт загрожує зірвати цикл капітальних витрат на основі штучного інтелекту, який передбачив бичачий ринок традиційних цінних паперів.
Смертельного удару було завдано, щоб спровокувати повний крах нашої сучасної економічної системи, схожої на щура, який, накачаний кокаїном, шукає ще одну дозу стимулу, і хоча за останній рік паніка вийшла з моди, можливо, настав час готуватися до найбільшої рецесії в нашому житті, яка об'єднає найгірші аспекти Азійської фінансової кризи 1997 року, "технологічної бульбашки" 2000 року та глобальної фінансової кризи 2008 року в буквальному сенсі слова вибухонебезпечну упаковку... Минулого тижня вам можна було б пробачити райдужний погляд на ринки, але сьогодні вранці інвестори по всьому світу виявилися охопленими панікою, що змусило багатьох "биків" переглянути свої попередні переконання.
Сподобалась стаття? Потребуєш поради? Приєднуйся до нашого телеграм каналу або ж одразу до чату, де тобі завжди раді допомогти
Оригінал статті знайдеш тут!
Над перекладом працювали гільдія перекладачів BanklessDAO (Romko, Yura_Teslya)
Це інформаційний блог, який носить виключно навчальний характер. Не є порадою щодо інвестування чи закликом купити чи продати будь-які активи чи прийняти будь-які фінансові рішення.