5 порад щодо збереження конфіденційності вашої криптовалюти
Ви самі відповідаєте за збереження своєї конфіденційності. Ось як ви можете почати.
Дорога нація Bankless,
Поширений аргумент проти прав на недоторканність приватного життя – "Якщо ви не зробили нічого поганого, то що приховувати?".
Але навіть ті, хто так каже, насправді не вірять у це.
Чи готові ви поділитись історією свого браузера?
Своїми текстовими повідомленнями із близькими?
На що ви витрачаєте гроші?
Скоріш за все ні. Навіть якщо ви робите цілком законно і морально, ви, ймовірно, хочете мати певний рівень конфіденційності.
Але перш ніж ви почнете говорити, що криптовалюта це виправить, це не так. Насправді це ускладнює ситуацію.
Публічні блокчейни за своєю прозорою природою означають, що кожен може побачити все.
Тому вам доведеться застосовувати різні стратегії, щоб захистити свою конфіденційність.
Потрібна допомога?
Ми допоможемо вам.
Якщо ви хочете захистити свою конфіденційність у криптовалюті, Вільям Пістер пропонує вам п'ять порад.
- Команда Bankless
Український переклад: гільдія перекладачів BanklessDAO (Romko, Yura_Teslya)
5 порад щодо збереження конфіденційності вашої криптовалюти
Письменник Bankless: Вільям М. Пістер , співавтор Bankless і письменник Metaversal
Криптоекономіка є ворожим місцем з усіх боків, особливо для користувачів у країнах з антикрипторежимами.
Один із найкращих способів захистити себе як фізично, так і психологічно у криптовалюті – це підтримувати надійне почуття особистої конфіденційності, тому ця тактика Bankless проведе вас через основи криптозахисту.
Мета : як зберегти конфіденційність вашої криптовалюти
Навичка : Середній
Витратність : 2-3 години
Рентабельність інвестицій : вихід за межі вашої ідентичності за допомогою анонсу
Як бути анонімним
Чому конфіденційність?
Конфіденційність – це нормально.
Вона для всіх.
Звичайно, деякі погані хлопці використовують конфіденційність, де тільки можуть.
Але в переважній більшості випадків конфіденційність — це просто базова соціальна річ, яку кожен використовує на власний розсуд.
Наприклад, в одному з моїх нещодавніх інформаційних бюлетенів Metaversal NFT я зазначив, що мені було цікаво допомогти своєму племіннику зануритися у NFT і Web3, але він надзвичайно допитливий тому я, мабуть, не міг би це зробити, не перевіривши свої основні гаманці.
Мені потрібен спосіб зробити внесок у його подорож, не видаючи всього, що я коли-небудь робив у мережі!
Це базова потреба у повсякденній конфіденційності, але є деякі питання конфіденційності, які є питаннями життя та смерті.
Наприклад, нещодавно я познайомився з іранськими NFT-художниками, які використовують техніку приватності, щоб вийти на світову аудиторію та уникнути диктату тиранічного керівництва своєї країни.
Де б ви не знаходилися в цьому спектрі від випадкового до екзистенційного, конфіденційність є фундаментальною потребою, особливо для користувачів криптовалют, які історично зазнавали переслідувань за їхнє багатство або за те, що вони є політичними дисидентами.
Враховуючи все сказане вище, розгляньмо 5 порад, які ви можете використовувати для негайного поліпшення конфіденційності криптовалют. ⬇️
1. Використовуйте безпечну електронну адресу + пароль 🛡️
Вам знадобиться електронна пошта для виконання різних дій, пов'язаних з криптоекономікою, наприклад, для передплати отримання електронною поштою оголошень про бета-платформи Web3.
Однак, якщо ви використовуєте стандартний поштовий провайдер, такий як Gmail, ваша діяльність зрештою не буде безпечною.
Користувачі Web3, які перебувають у відкритому доступі, захочуть почати відповідним чином із налаштування облікового запису електронної пошти через захищеного постачальника послуг електронної пошти, наприклад Proton Mail, який є наскрізною зашифрованою службою електронної пошти.
Такий зашифрований підхід дуже важливий, оскільки він означає, що тільки ви та ваші одержувачі можуть читати ваші повідомлення!
Крім того, маючи під рукою захищену електронну пошту, ви можете обійти або пом'якшити обтяжливі обмеження конфіденційності, яких аноніми зазвичай хочуть уникнути, наприклад, прив'язку телефону до криптоплатформи, прив'язку фізичної адреси до криптогаманця або використання 2FA на основі SMS.
2. Принцип «двох комп’ютерів» 👨💻
Людина, яка бажає максимально підвищити свою конфіденційність у криптовалюті, повинна мати як мінімум два комп'ютери: один для випадкових ігор + професійної роботи, а інший — ізольований і призначений виключно для підписання приватних транзакцій.
Співробітник ЦРУ, дослідник конфіденційності та безпеки Web3, називає це підходом «фронт-офіс» і «бек-офіс», оскільки він розроблений таким чином, щоб не змішувати вашу звичайну онлайн-діяльність і чутливу до безпеки онлайн-діяльність, щоб уникнути атак або перевірки.
Якщо ви зацікавлені у створенні власного бек-офісного комп'ютера, ідея полягає в тому, щоб створити пристрій, за допомогою якого ви зможете підписувати криптовалютні транзакції в автономному режимі, оскільки підписання транзакцій в режимі онлайн піддає вас різним вразливостям.
З цією метою офіцер ЦРУ рекомендує AirGap, систему крипто-гаманця для зберігання цифрових активів в автономному режимі.
3. Остерігайтеся централізованих платформ⛰️
Якщо ви зайдете на велику криптовалютну біржу і спробуєте зареєструватися, вам доведеться надати всі дані про свою особу для цілей "Знай свого клієнта" (KYC).
Якщо ви робите депозити та знімаєте кошти на свої криптографічні адреси, не пов’язані з опікою, на цих біржах, вони матимуть усю вашу інформацію та інформацію про всі ваші дії в мережі!
Аналогічно, якщо ви зайдете в Instagram або Facebook і скористаєтеся новою функцією підключення до гаманця Web3, Meta отримає повний доступ до всіх ваших історичних даних NFT, що досить страшно.
Найкращий спосіб запобігти цим "чорним діркам" у конфіденційності — це триматися від них подалі. Якщо вам спочатку необхідно децентралізовано поповнити свій гаманець ETH, спробуйте домовитися про виконання будь-якої послуги, наприклад, розшифровці подкасту, в обмін на ETH, щоб почати роботу.
4. Практикуйте OpSec у мережі 🔐
OpSec – це військовий термін, який розшифровується як "оперативна безпека".
Простіше кажучи, OpSec — це процес управління безпекою та ризиками, який можна використовувати, так би мовити, для «непрофільності».
Ви коли-небудь чули приказку "вільні губи топлять кораблі"? Так от, OpSec є протилежністю цієї фрази – це захисні дії для запобігання серйозним компромісам із конфіденційністю.
Коли мова йде про OpSec у мережі, це може мати різні форми та розміри. Наприклад, якщо ви збираєтеся стати анонімом, не реєструйте домен Ethereum Name Service, який легко зв'язати з вашим реальним ім'ям, або не встановлюйте PFP у соціальних мережах на легко відомий NFT, яким володіє один з ваших особистих облікових записів.
5. Використовуйте програми конфіденційності там, де це можливо 🥷
Міністерство фінансів США нещодавно наклало санкції на провідне рішення конфіденційності криптоекономіки Tornado Cash, тому я не рекомендую нікому використовувати цю систему, доки ці непридатні санкції не будуть зняті.
Проте Tornado Cash - це не єдине значуще рішення для забезпечення конфіденційності на ланцюжку для піонерів Web3. Є й інші проєкти, наприклад, орієнтований на конфіденційність L2 Aztec, який дозволяє людям брати участь у криптовалютах приватно.
Якщо ви можете використовувати щось на кшталт Aztec для своїх потреб DeFi, це, безумовно, набагато приватніше, ніж ваші параметри основної мережі!
Візьміть під контроль конфіденційність своєї криптовалюти вже сьогодні
Конфіденційність у криптовалюті – це активний процес, над яким ви постійно працюєте та підтримуєте.
Це також право, яке кожен може взяти у свої руки, використовуючи кроки, подібні до наведених вище порад.
Не всім потрібно ставати анонімом, але якщо вам це потрібно, тоді ви знаєте як розпочати цей шлях у криптовалюті.
Етапи дії
🕵 Перегляньте та вдоскональте свої методи криптографічної безпеки для кращої конфіденційності
🟠 Також перегляньте нашу попередню тактику Основний посібник із DeFi на біткойнах
Біографія автора
Вільям М. Пістер — професійний письменник і творець Metaversal — нового інформаційного бюлетеня Bankless, присвяченого появі NFT у криптоекономіці. Він також нещодавно додав вміст до Bankless, JPG тощо!
Оригінал статті знайдеш тут!
Це інформаційний блог, який носить виключно навчальний характер. Не є порадою щодо інвестування чи закликом купити чи продати будь-які активи чи прийняти будь-які фінансові рішення.