Привіт нація Bankless,
поговорімо про складові ринку які ми чуємо кожного дня. Є два основні підходи на ринку: інвестиційний і трейдерський.
Інвестування і трейдинг — це не одне й те саме. Ці способи змусити працювати ваші гроші вимагають різних вкладень, як фінансових, так і часових і певної підготовки.
У інвестора і трейдера одна й та сама мета — отримати прибуток, але шляхи досягнення, розмір прибутку і час, витрачений на цю роботу, різняться.
Отже, розберемось ким ми являємось і що нам більше підходить.
Трейдерський підхід
Трейдинг — це робота. Зазвичай хто займається трейдингом — це їхній основний вид діяльності. Трейдер заробляє на ціновій різниці: купив дешевше, продав дорожче. Трейдери працюють з короткостроковими (від 1 секунди до 2-4 тижнів) або середньостроковими (від 1 місяця до 1 року) угодами.
Плюси трейдингу:
Результат тут і зараз.
Можна швидко розігнати депозит.
Працюєш на себе. Незалежний від роботодавця.
Можна заробляти на будь-якому ринку: як і на зростаючому, так і на падаючому.
Мінуси трейдингу:
Вимагає дуже багато часу.
Живеш у нескінченному стресі (через невдалі угоди, fomo тощо).
Одноманітна діяльність.
Відсутня стабільність у доході.
Високий ризик втрати грошей.
Відсутня диверсифікація доходів.
Потрібно тримати завжди руку на пульсі, стежити за новинами, графіками.
Трейдинг — це складна, стресова діяльність. Це нескінченна боротьба з собою, з ринком. Трейдинг — це діяльність пов'язана з відбиранням грошей у слабших гравців. Тому в трейдингу заробляють найсильніші. А щоб бути найсильнішим, потрібен проторгувати кілька років, щоб познайомитися з різними стадіями ринків, аномаліями ринку, з "чорними лебедями" тощо. Але одного досвіду буде недостатньо: тут потрібна дисципліна, стратегія і працьовитість. Дисципліна має на увазі під собою: дотримання своєї стратегії, збереження холоднокровності та розважливості за будь-яких подій на ринку. Щоб бути найсильнішим, трейдер має регулярно відточувати свою стратегію, адаптувати її під ринок і макроекономічні події. Це пов'язано з тим, що ринок щомиті змінюється, ринок — це хаос, тому що він являє собою сукупність думок та рішень усіх його учасників. А думки й рішення людей непостійні.
Інвестиційний підхід
Інвестор, це людина, яка розміщує свій капітал з метою отримання прибутку. Зазвичай інвестиції — це додаткова діяльність. Інвестори працюють з довгостроковими угодами (від 1 року).
Інвестор — це організація, держава або людина, яка вкладає гроші в різні активи для отримання прибутку. Предметом фінансування можуть бути дорогоцінні метали, нерухомість, валюта, антикваріат, цінні папери, а також поєднання декількох інструментів. Одні інвестори хочуть отримати миттєвий прибуток. Інші вкладають кошти, щоб забезпечити стабільне майбутнє для себе та рідних. Що вищий обіцяний прибуток, то вищі ризики. Вкладники самі вирішують, чи варто ризикувати заради значного прибутку, чи краще отримувати невеликі, але гарантовані дивіденди. (джерело)
Плюси:
Пасивний дохід.
Невисокі ризики.
Не залежиш від доходів з ринку.
Потребує менше енергії та часу, ніж трейдинг.
Мінуси:
Щоб добре заробляти, потрібно мати великий депозит.
Швидко не розбагатієш.
Ризик втратити заощадження.
Прибутковість нижча порівняно з трейдерською діяльністю.
Інвестор заробляє на ціновій різниці, а також від % за стейкінг або за фармінг. Мета інвестора: сформувати портфель із певною, стабільною прибутковістю. На папері інвестиційний підхід виглядає дуже привабливою і нескладною діяльністю, але на практиці все інакше. Щоб сформувати якісний портфель, потрібно: розумітися на криптоіндустрії, на фундаментальному аналізі, вміти планувати свої фінанси, вміти управляти ризиками, володіти навичками пошуку хорошої точки входу, навичками диверсифікації, мати стійкий характер (щоб пересидіти просідання в 50% і вище).
Investing або Trading, ось у чому питання.
Нижче я підготував для вас чек-лист, який вам допоможе з вибором вашого підходу.
Ви трейдер, якщо:
У вас багато вільного часу на торгівлю і навчання
Ви молодий, фінансово незалежний і у вас немає боргового навантаження
У вас невеликий депозит
Хочете випробувати удачу і спробувати швидко розбагатіти
Вам подобається працювати з графіками, аналітикою, статистичною інформацією
Ви інвестор, якщо:
У вас є основний дохід і можливість відкладати кошти
У вас мало вільного часу
Готовність пересидіти просадку портфеля 50% і вище
Розумієте, що гроші з депозиту в крипті не знадобляться незабаром
У вас сім'я, діти, грошові зобов'язання
А як ви себе бачите? Діліться у коментарі та доповнюйте нашу думку.
Це інформаційний блог, який носить виключно навчальний характер. Не є порадою щодо інвестування чи закликом купити чи продати будь-які активи чи прийняти будь-які фінансові рішення.