Економіка Оптимізму та делегування токенів
У цій статті ми допоможем розібратись з економікою Оптимізму та ознайомимо вас з інструкцією по делегуванню токенів.
Економіка OP
Колектив "Оптимізм" базується на ідеї, що здорові суспільні блага створюють процвітаючу та цінну екосистему. Економіка цієї екосистеми розроблена таким чином, щоб генерувати цінність для трьох груп населення:
Власники токенів отримують вигоду від продуктивного перерозподілу доходу секвенсора. Дохід від секвенсора в першу чергу спрямовується на фінансування суспільних благ, що створює цінність екосистеми і стимулює попит на блокчейн.
Цінність накопичується для учасників і розробників безпосередньо від ретроактивного фінансування суспільних благ і ринків, які вони створюють. Розробники також отримують симбіотичну вигоду: краще будувати в екосистемі з добре профінансованими інструментами, освітою, додатками та інфраструктурою.
Користувачі та члени спільноти отримують вигоду від постійних вливань ОП, від проєктних стимулів, що стали можливими завдяки фінансуванню екосистеми ОП, а також від переваг, які надають суспільні блага.
Взагальному це виглядає так:
Давайте розберемося
Попит на блокчейн OP генерує дохід
Фінансування економіки OP надходить від власності на OP Mainnet і вартості його блокчейну. Сьогодні фінансування надходить безпосередньо від централізованого секвенсора і перераховується в The Optimism Foundation для перерозподілу. В майбутньому фінансування може надходити безпосередньо до протоколу шляхом продажу права на участь в децентралізованій мережі секвенування Optimism.
Простіше кажучи, право на блокчейн є стійким джерелом доходу, який рухає економічну модель OP і зростає разом з самою мережею.
Доходи розподіляються на суспільні блага
Громади отримують вигоду від усіх видів суспільних благ, від освіти, міської інфраструктури до програмного забезпечення з відкритим кодом. Але багато ринків не в змозі забезпечити адекватне фінансування та підтримку цих суспільних благ. Саме тут "Оптимізм" робить крок вперед, вбудовуючи стійке джерело фінансування в механізми самої мережі.
Прямий дохід від продажу секвенсорів на аукціоні розподіляється назад в екосистему, головним чином, через ретроактивне фінансування суспільних благ (RetroPGF). Це створює сильні стимули для окремих людей створювати щось для суспільного блага Колективу Оптимізм.
Для початку, щоквартально Будинок громадян голосуватиме за розподіл коштів між окремими особами, командами, проєктами чи громадами, які створили суб'єктивну цінність протягом певного періоду часу. Таким чином, члени громади безпосередньо винагороджуються за позитивний вплив їхньої роботи.
RetroPGF також забезпечує можливу вихідну ліквідність для проектів суспільних благ, що відкриває ринок для раннього інвестування в ці проекти. Це означає, що будівельники можуть
Отримати компенсацію за свій позитивний внесок без отримання прямого доходу.
Залучити капітал для початкового фінансування на основі початкового потенціалу та перспективності свого проєкту.
У довгостроковій перспективі Фонд очікує, що цей механізм призведе до широкого спектру просоціальних наслідків, які Колектив може зафіксувати та розширити завдяки частим експериментам та ітераціям.
Вартість суспільних благ стимулює попит на блокчейн
Фінансування суспільних благ стимулює зростання — а отже, і доходи мережі — з нуля. У нашому першому раунді RetroPGF, Optimism профінансував набір надзвичайно цінних інструментів для розробників та основну інфраструктуру. Сукупний ефект — екосистема, яку легше створювати, вивчати та підключатися до неї, що, в свою чергу, сприяє використанню додатків і збільшує попит на блокчейн.
Але яку цінність надають ці суспільні блага і для кого вони цінні? Це багатий простір для дизайну. Управління Optimism покликане створити умови для експериментів над цим питанням. Фонд значною мірою спирається на роботи Острома, Віталіка та інших, щоб переконатися, що фінансування суспільних благ є максимально ефективним, результативним і безпечним.
Почнемо з того, що управління Фондом здійснюється за двопалатною системою, де мережеві параметри обсягу фінансування контролюються обома палатами, але управління розподілом RetroPGF визначається групою Громадян, які знають місцеву специфіку та мають власний досвід у цій сфері.
Продуманий розподіл фінансування суспільних благ створить довгострокову цінність для будівельників, користувачів, власників токенів, громадян і всього колективу Optimism Collective.
Як делегувати токени OP
Навіщо делегувати?
Участь в управлінні Домом токенів Оптимізму може вимагати серйозних витрат часу. З цієї причини люди можуть делегувати право голосу своїх токенів OP члену спільноти, який добровільно зголосився відігравати активну роль в управлінні Домом Токенів. Ці волонтери називаються делегатами.
Якщо ви не бажаєте делегувати своє право голосу представнику, вам все одно потрібно буде делегувати собі право голосу, щоб голосувати
Як делегувати свої голоси представнику?
Виберіть делегата
Знайдіть час, щоб прочитати заяви про інтереси делегатів, вибір делегата - це важливе рішення! Здорова система управління корисна для Оптимізму і для всіх власників OP. Вибір хорошого делегата в інтересах кожного власника токенів OP.
Цей делегат голосуватиме від вашого імені. Ви не матимете права голосу і не будете виконувати свої власні голоси, але ви збережете 100% права власності на свої токени й зможете використовувати їх на свій розсуд.
Якщо хочете бути впевнені що ваш делегат регулярно голосуватиме замість Вас, рекомендуємо вибирати наш проєкт і підтримати розвиток україномовної спільноти
Перейдіть до додатку для голосування, щоб переконатися, що ви делегували свої токени за призначенням.
Зверніть увагу, що вага голосу делегата вимірюється на початку кожного періоду голосування, тобто кожні три тижні.
Ваш делегат повинен написати аргументацію свого голосування в гілці для повідомлень делегатів
Делегування завжди під вашим контролем. Ви можете повернутися до додатку для голосування в будь-який час, щоб змінити свій вибір делегата.
Як делегувати токени собі
Ви б хотіли проголосувати самостійно? Без проблем, але спершу вам доведеться делегувати право голосу самому собі! Якщо ви спробуєте проголосувати своїми токенами, але не делегували собі повноваження, ви не зможете проголосувати.
Делегуйте собі повноваження, зареєструвавшись на Порталі управління Оптимізмом, дотримуючись шаблону делегування повноважень
Перейдіть у додаток для голосування і переконайтеся, що ви делегували свої токени на власну адресу.
Зверніть увагу, що кількість голосів делегатів вимірюється на початку кожного періоду голосування, тобто кожні три тижні.Після того, як вас буде додано як делегата в наступному циклі голосування, ви можете почати голосувати! Перейдіть на Портал управління Оптимізмом, підключіть свій гаманець і голосуйте. Мінімальної кількості токенів OP для голосування не існує, але вам потрібно буде мати у своєму гаманці токени OP, які ви хочете делегувати або якими ви хочете проголосувати, коли буде проводитися підрахунок голосів. Токени, які на момент вимірювання перебувають у стейку або в лічильнику, не мають права голосу.
Сподобалась стаття? Потребуєш поради? Приєднуйся до нашого телеграм каналу або ж одразу до чату, де тобі завжди раді допомогти
Оригінал статті знайдеш тут і тут!
Над перекладом працювали гільдія перекладачів BanklessDAO (Romko, Yura_Teslya)
Це інформаційний блог, який носить виключно навчальний характер. Не є порадою щодо інвестування чи закликом купити чи продати будь-які активи чи прийняти будь-які фінансові рішення
Дякую авторам за докладну статтю про Optimism та про їх токен, дуже цікаво та кратко, респект🔥
В своєму гаманці частіш за все використовую саме мережу Оптимізм) Тому ця стаття була вдвічі цікавіше. Гарно додає інформацію з АМА, чи навпаки)) Дякую за вашу працю, що просвітляєте тему веб3 та ділитесь досвідом. Скоріш за все з задоволенням буду приєнуватись до активностей з мережею ОП саме з вами! Віримо в краще!