Учасники крипторинку збуджені, як павукоподібні мавпи, наїджені "Скіттлз" та "Маунтін Дью".
Вони відскакують від стін, знаючи, що схвалення спотових ETF для найбільших криптовалютних активів (ETH і BTC) неминуче, і сподіваючись, що зовнішні інвестори просто чекають, щоб почати вкладати капітал.
Аналітики легендарної криптовалютної інвестиційної компанії Galaxy прогнозують, що схвалення спотових криптовалютних ETF призведе до попиту на 14,4 мільярда доларів США, що має сприяти зростанню ціни BTC на 74,1% лише протягом першого року!
Сьогодні ми розвіюємо деякі з цих очікувань, підкреслюючи, чому факти не підтверджують поширену думку про те, що схвалення спотових криптовалютних ETF призведе до такого масового притоку інвестицій.
🍁 Канадське розчарування
Запуск спотових криптовалютних ETF в Америці буде далеко не революційним кроком, адже в Канаді вони існують вже більше двох років!
Якби після затвердження спотових криптовалютних ETF у США очікувався безпрецедентний попит, можна було б очікувати зростання авуарів канадських спотових біткоїн-інструментів. Натомість вони залишаються практично незмінними з липня 2022 року.
Канадські інвестори піддаються впливу тих самих інвестиційних наративів, що й американці. Відсутність попиту на спотові продукти BTC свідчить про потенційний попит у США та вказує на те, що наратив про біткойн як інструмент хеджування від інфляції та знецінення недостатньо потужний, щоб створити приплив до активу серед некриптовалют за нинішнього ринкового режиму.
🙅 Формат не має значення
Експерти з ETF, можливо, ввели вас в оману, змусивши повірити, що запуск трохи кращих інвестиційних інструментів призведе до притоку мільярдів доларів, які намагатимуться набити ваші гаманці, але доказів на підтримку цього твердження немає.
Вони стверджують, що інвестори просто не хочуть криптовалютні ф'ючерсні ETF, тому що це неоптимальний спосіб відстежувати ціну активу в порівнянні зі спотовими продуктами — оскільки ф'ючерсні контракти, термін дії яких закінчується, наражають інвесторів на ефекти контанго і беквардації (тобто ціна контракту наступного місяця може бути відповідно вищою або нижчою, ніж ціна контракту, термін дії якого закінчується).
Правда, однак, полягає в тому, що інвесторам просто НЕ ВАЖЛИВО, у якому форматі вони інвестують, якщо наратив є достатньо потужним. Інвестиційні інструменти, що пропонують доступ до популярного наративу, будуть залучати притоки, незалежно від того, наскільки поганим є продукт!
Яскравим прикладом, що демонструє цю істину, є вибуховий ріст Grayscale Solana Trust (GSOL), який зараз торгується зі смішною премією у 869%.
Джерело: Grayscale
Продукти Grayscale Trust, такі як GSOL і GBTC, можливо, набагато гірші за існуючі криптовалютні ф'ючерсні ETF, оскільки не мають механізму викупу, а це означає, що ринкова вартість активу, який ви купуєте, може фактично торгуватися зі знижкою по відношенню до базових трастових фондів.
Попри недоліки GSOL, інвесторам все ж вдалося знайти наратив Солани досить переконливим, щоб наслідувати інструмент з величезною премією, що призвело до подальшого зміщення ринкової ціни, оскільки приватні розміщення (тобто шлях до створення акцій) наразі закриті, а це означає, що пропозиція не може відповідати ринковому попиту.
😿 Стагнація попиту на ф'ючерси BTC
Якби схвалення спотових криптовалютних ETF дійсно мало призвести до масового притоку інвестицій в цей клас активів, ми б очікували побачити постійний приплив у ф'ючерсні продукти.
Натомість кількість акцій в обігу BITO, найбільшого ф'ючерсного ETF на BTC, практично не змінилася з липня 2022 року, з відхиленнями від тренду, що спостерігався в червні 2023 року, коли BlackRock вперше подав заявку на створення спотового ETF на BTC, та на початку листопада 2023 року, через тиждень після того, як криптовалютні ринки почали формувати ціни в очікуванні схвалення спотового ETF на BTC.
Зовнішній капітал використовує BITO для просування запуску спотового BTC ETF, а збільшення кількості акцій в обігу може слугувати індикатором того, як ринок ставиться до схвалення спотового BTC ETF, але не схоже, що існує реальний зовнішній попит на ф'ючерсні продукти на біткоїн, особливо якщо врахувати, що кількість акцій в обігу була нижчою за позначку 60 мільйонів до останньої хвилі ажіотажу навколо схвалення спотового ETF.
📊 Висновки
Хоча бажання випередити затвердження спотових криптовалютних ETF визначало ціни протягом другої половини 2023 року, спотові BTC ETF ось-ось отримають лістинг, і теорії ринку щодо попиту будуть реалізовані на практиці.
Трейдери, яких кілька тижнів тому застали зненацька через те, що вони не змогли врахувати в ціні потенційний вплив спотового BTC ETF, ризикують опинитися не на тій стороні торгівлі (знову), коли прийде схвалення, а отримані в результаті притоки будуть розчаруванням.
Зіткнувшись з обмеженими доказами того, що зовнішній капітал хоче купувати криптоактиви в умовах невизначеного макроекономічного клімату, який змушує потенційних покупців зосередитися на своїй фінансовій стабільності на тлі зростаючих боргових проблем, замість того, щоб гнатися за наступним 100-кратним місячним зростанням, немає нічого поганого в тому, щоб почекати і поспостерігати за тим, чи зможуть спотові ETF дійсно виправдати очікування, перш ніж збільшувати свою криптовалютну експозицію.
Оригінал статті знайдеш тут!
Це інформаційний блог, який носить виключно навчальний характер. Не є порадою щодо інвестування чи закликом купити чи продати будь-які активи чи прийняти будь-які фінансові рішення.