Огляд платформи GitCoin
Знайомимось з найпопулярнішою платформою для краудфандінгу в криптопроєкти
GitCoin - платформа для краудфандингу в криптопроєкти.
З 17 го по 31 січня на даній платформі проходив останній відомий на цей час івент під назвою "GitCoin program Alpha round", який і став предметом нашого аналізу і роботи з Gitcoin.
Як ми знаємо, у криптопросторі важливо брати участь в альфа-тестуванні продуктів, адже саме за них розробники й фаундери готові щедро винагороджувати користувачів.
Занурення в продукт
Місія GitCoin- створення Інтернету з відкритим вихідним кодом, спільного та економічно вигідного. Своїм сервісом вони допомогли зібрати гроші для реалізації понад 3 тисяч продуктів в інтернеті (як WEB2, так і WEB3), і це не межа, адже, як я і писав раніше, продукт перебуває у стадії альфа-тестування.
Команда GitCoin - варто відразу згадати, що цей продукт створювали за підтримки команди Consensus, яка розробляла такі продукти, як Metamask і Infuria. Здається, не варто описувати кожного розробника окремо, оскільки через принципи роботи GitCoin їх досить багато. Gitcoin був заснований Кевінгом Овокі (Keving Owocki) і Скоттом Муром (Scott Moore). Овокі є CEO, Мур є директором з досліджень і technical growth lead.
Наразі кожен з вас може подати заявку і потрапити в команду GitCoin!
Ба більше, напрямок розвитку платформи вирішує не команда, а GitCoin DAO. Наприклад, у листопаді 2022 року учасники GitCoin DAO проголосували за перехід GitCoin на децентралізовану платформу Той факт, що команда дає своїм користувачам ухвалювати настільки фундаментальні для продукту рішення свідчить про пряму участь користувачів у побудові продукту за підтримки досвідчених розробників.
Команда постійно проводить відкриті AMA-сесії, з їхнім розкладом ви можете ознайомитися за посиланням.
Продукти GitCoin
Grants - маркетплейс для донатів у різні проєкти.
Passport - ваш особистий кабінет в екосистемі GitCoin.
Bounties - тут ви можете знайти розробників для свого продукту або стати одним із розробників. Простіше кажучи це продукт для хедханта.
Hackathons - один із найцікавіших продуктів екосистеми GitCoin, що дає змогу проводити та брати участь у хакатонах. Якщо ви розробник ви можете попрацювати зі спільнотою GitCoin для досягнення особистих результатів!
Дискорд- виглядає досить жваво і налічує 24 000 учасників із середнім активом у 3000 - 4000 тисячі користувачів. Якщо ви є активним розробником, то можете відстежувати розділ "Bounty" і отримати від GitCoin солідну винагороду за свій внесок у продукт. Також існує можливість отримання ролі GitCoin Citizen.
Forum GitCoin- дозволяє користувачам майданчика обговорювати найважливіші питання розвитку продукту. Там ви можете проявляти активність і створювати статті, присвячені розвитку екосистеми GitCoin. Відстежувати розвиток продукту можна за допомогою їхнього блогу.
Twitter - саме там ви можете дізнатися про актуальні раунди краудфандингу та зміни в платформі. На проєкт підписані Віталік Бутерін та інші імениті персони, що тільки додає trust проєкту.
Платформа уже має свій токен, який торгується на історичному мінімумі.
Серед ранніх інвесторів ми можемо знайти такі фонди як Paradigma і Mask Network.
Токен GTC використовується для підвищення трасту вашого аккаунта (про нього я скажу пізніше) і для голосування в DAO.
З детальною токеномікою токена GTC ви можете ознайомитися тут, окремо варто згадати про 15% загальної пропозиції токенів, які виділені на ретродроп.
Верифікація особистості в GitCoin
Отже, GitCoin - це платформа, яка не тільки забезпечує можливість спільної розробки, а й дає змогу донатити проєктом на ранній стадії.
Почнемо з особистого кабінету, який ідентифікує вашу особистість в екосистемі GitCoin. Підв'язуємо ваш гаманець і починаємо налаштування профілю!
Він складається із соціальних мереж WEB2 (Twitter, Discord, Gmail, GitHub, FaceBook, Linkedin), соціальних мереж WEB3 LENS та іншого:
ENS domen- доменне ім'я вашого гаманця в Ethereum. Змінтити ви можете його на офіційному сайті ENS.
POAP - колекційне нфт, яке, як правило, можна отримати за значущі дії в тому чи іншому криптопроєкті. Для верифікації цього пункту потрібно зберігати такий POAP на гаманці понад 15 днів.
BrightID - сервіс для 2FA верифікації по телефону.
Proof Of Humanity - сервіс, який верифікує вашу особистість за допомогою відеоролика, на якому ви тримаєте папірець зі своїм гаманцем.
ETH - сервіс, який відстежує активність вашого гаманця в мережі ETH. Потрібна мінімум 1 транзакція в мережі Ethereum.
Snapshot - голосування для DAO. Потрібно мінімум 2 голосування з вашого гаманця.
GitPoap- сервіс, який допоможе вам змінтити РОАРи, які ви заслужили.
NFT holder - потрібно мати мінімум 1 нфт у мережі Ethereum.
ZKsync - потрібно провести мінімум 1 транзакцію в мережі ZKsync. Рекомендую зробити це через DEX ZigZag, оскільки проєкт нещодавно анонсував айрдроп для торговців на своїй біржі
Gnosis Safe - сервіс, що дає змогу робити власні сховища криптовалют у різних мережах. Для активації слід створити 1 сховище в мережі Ethereum.
GTC staking - ви можете застейкати свої GTC і підняти свій траст!
GTC - також ви можете просто холдити більше 10 GTC на гаманці, щоб підняти траст акаунта.
Gitcoin Grants - мені здається найважливіший ідентифікатор, який перевіряє, в яких раундах краудфандингу ви брали участь. ***ВАЖЛИВО:*** зараховуються донати тільки в мережі Ethereum.
Далі, перевіряємо score свого акаунта і якщо він вищий за 22 бали, то вас допущено до поточного раунду фінансування!
Нижче подано розцінки в балах за те чи інше підтвердження
Верифікація Brightid: ~1.58 поінтів
Верифікація Discord: ~1.61 поінтів
За холд домену Ens: ~1.66 поінтів
Верифікація Facebook: ~1.64 поінтів
За аватарку на фейсбуці: ~1.64 поінтів
Верифікація Github: ~1.59 поінтів
Верифікація GnosisSafe: ~1.56 поінтів
Верифікація Google: ~1.57 поінта
Верифікація Lens: ~1.7 поінта
Верифікація Linkedin: ~1.69 поінта
Холд NFT у мережі ETH: ~1.62 поінта
Холд POAP: ~1.68 поінта
Верифікація Proof of humanity: ~1.68 поінта
Верифікація Twitter: ~1.652 поінти
За підписників у Twitter понад 100: ~1.64 поінта
За підписників у Twitter понад 500: ~1.6 поінта
За підписників у Twitter понад 5000: ~1.56 поінта
за кількість Твіттів понад 10: ~1.63 поінта
За холд GitPOAP: ~2.76 поінта
За донат у Gr14: ~1.68 поінта
За першу транзакцію в ETH: ~1.62 поінта
П'ять або більше репозиторіїв у гітхабі: ~1.69 поінта
Self Staking Bronze (за стейкінг 1+ $GTC): 2.67 поінтів
Self Staking Silver (за стейкінг 10+ $GTC): 0.56 поінтів
Self Staking Gold (за стейкінг 100+ $GTC): 1.48 поінтів
Community Staking Bronze (за стейкінг 1+ $GTC): 2.55 поінтів
Community Staking Silver (за стейкінг 10+ $GTC): 2.18 поінтів
Community Staking Gold (за стейкінг 100+ $GTC): 1.8 поінтів
Краудфандинг у GitCoin
Після того, як ви пройшли вогонь, воду і мідні труби, верифікуючи свій акаунт, ви зможете донатити в продукти, які розміщує GitCoin.
ВАЖЛИВО: донатити потрібно не менше 10$ в один проєкт, інакше донат не буде зараховано.
Донатити через GitCoin це як розкидати насіння в полі. Щось не виросте, щось засохне, а щось принесе величезні плоди!
Сам процес доната доволі простий, ви додаєте проєкт до своєї корзини та обираєте скільки і кому ви хочете задонатити. Донатити раджу за допомогою мережі Optimism, оскільки можливо, за це також дадуть дроп.
Висновок:
Проаналізували один із найвідоміших краудфандингових майданчиків у світі криптовалют, змогли створити свій профіль і навіть взяли участь у фінансуванні одного з проєктів. Gitcoin - досить вдале рішення для взаємодії розробників, фаундерів проєкту та споживачів. Успіхів тобі у твоїй крипто подорожі!
Це інформаційний блог, який носить виключно навчальний характер. Не є порадою щодо інвестування чи закликом купити чи продати будь-які активи чи прийняти будь-які фінансові рішення.