Чому геймери не повинні ненавидіти NFT
NFT це не проблема. Центральні посередники — це проблема.
Шановна нація Bankless,
Кожна дія має позитивну і негативну реакцію.
Минулого року NFT розцвіли.
NFT стали прикладом можливостей перевірки криптоцифрової приватної власності. Був великий ажіотаж.
У таких відео ми побачили внутрішню реакцію проти NFT, особливо з боку ігрової екосистеми.
Я вважаю, що ця образа є неправомірною.
NFT тут не для того, щоб експлуатувати геймерів. NFT тут, щоб дати геймерам свободу вибору.
Donovan дає нам свої глибокі міркування про те, чому геймери не повинні ненавидіти NFT.
Це офіційний блог команди BanklessUA. Підписуйся на нас та підтримай розвиток української спільноти! Пізнай світ відкритих фінансів разом з нами
Чому геймери повинні двічі подумати про ненависть до NFT
Було вирішено, що геймери ненавидять NFT.
Коли в листопаді Ubisoft оголосив про плани щодо впровадження NFT як предметів у свою класичну серію Tom Clancy, її відео на Youtube зустріли безліч неприязних відгуків, які швидко виключили її зі списку в спробі врятувати корпоративне збентеження. Статистика Rarible сьогодні показує, що колекція NFT від Ubisoft станом на лютий 2022 року склала всього 35 продажів, що ще раз підтверджує низький інтерес гравців до колекції NFT.
Однак, дякуючи Ubisoft. Інші студії, такі як Sega і GSC Game World , швидко відмовилися від своїх планів NFT через негативну реакцію шанувальників.
Фанати вважають, що NFT — це просто ще один спосіб для ігрових студій швидко заробити. Якщо це правда, то розробники потенційно залишають доларові купюри на тротуарі. Звіт конференції розробників ігор 2022 року, в якому було опитано понад 2700 розробників ігор, показує, що «більшість професіоналів ігрової індустрії заявили, що їх компанії взагалі не зацікавлені в криптовалютах (72%) чи NFT (70%)».
Чому геймери ненавидять NFT?
Основне заперечення, схоже, пов’язане з проблемами монетизації, що стосуються моделі «play-to-earn», яку популяризувала Axie Infinity в середині 2021 року.
На відміну від традиційних ігор, де грошова маса та предмети в грі підлягають контролю розробників, ігри на блокчейні дозволяють гравцям створювати, повністю володіти та обмінюватися своїми активами між світами криптовалют і фіатних валют на своїх власних умовах. Цей перехід від соціалістичної ігрової економіки «ви торгуєте тим, чим ми кажемо, що ви можете торгувати» до капіталістичної «все вільно продається», відкриває можливість гравцям отримувати прибуток за вкладений час і зусилля — отже, «грати, щоб заробляти».
У цьому контексті зрозуміло, чому геймери скептично ставляться до NFT. Ігри — це солодка втеча від одноманітності та життєвих стресів. Ринкові сили руйнують цю ретельно розроблену симуляцію, стираючи межі, що відокремлюють геймерів від їх фантастичних світів.
Від роботи й відсутності ігор Джеку стає нудно, тому Джек вимагає більше ігрового часу.
Можливо, в іграх також присутнє невисловлене почуття справедливості, яке, на думку геймерів, порушується. Ігри дозволяють гравцям створювати свої долі з палітри можливостей для рольової гри — за умови, що ми всі починаємо в рівних умовах. Але блокчейн-економіка, де гравці можуть купувати ресурси за фіат (наприклад, гравець Axie купляє SLP), може дозволити їм розвиватися в грі, не піднімаючись традиційними сходами, заснованими на заслугах.
Ця сентиментальна передумова прогресу, заснованого на заслугах, є причиною зневаги багатьох ветеранів-геймерів до покупок типу мікротранзакцій з оплатою за виграш, як-от коробок з нагородою, які поширені у звичайних «безплатних» мобільних іграх. Вони терплять це, якщо покупки пропонують естетичні покращення, але невдоволення зростає, якщо гравці можуть купити відчутні переваги в ігровому процесі.
Блокчейн-ігри пропонують червону пігулку з Матриці. Але хардкор-геймери цілком щасливі у своїй симуляції, і ні, вони не хотіли б побачити, наскільки глибока кроляча нора.
Блокчейн руйнує ігри – для кого?
Щоразу, коли ЗМІ повідомляють про великі групи розлючених людей, наш мозок має тенденцію спрощувати їх до однорідної групи, яка висловлює єдиний набір уподобань.Проте варто зробити важку роботу з пробиванням через цей шум, і майже завжди виявляється складніша реальність.
Геймери протестують, що додаткова внутрішньоігрова комерціалізація блокчейну в іграх змінить форму культури на гірший бік: але на гіршу для кого?
Найгучніша ворожість до блокчейн-ігор, як правило, виходить з боку «досвідчених» невипадкових геймерів, які заповнюють маркетплейси Steam і святі зали Reddit (зверніть увагу, як вони раділи, коли Valve заборонила ігри на блокчейні).
Неясно, чи ця гучна фанатська база є представником ширшого ігрового ринку, що налічує 2,8 мільярда гравців з абсолютно різними споживчими уподобаннями.
Дані зі звіту Newzoo показують, що кількість мобільних геймерів (55%) перевищує кількість геймерів, що грають на ПК та консолях разом узятих (45%).
Цифри про доходи говорять про те ж саме. Доходи від мобільних ігор становлять більш ніж половина (52%) індустрії, на відміну від 20% від ігор для ПК та 28% від консольних ігор.
Але, звичайно, мікротранзакції заповнюють як казуальні, так і неказуальні ігри. Різні звіти показують, що частка доходу, отримана лише від мікротранзакцій, коливалася від нижньої межі в 34,5 мільярда доларів у 2021 році до вищої оцінки в 92,6 мільярда доларів у 2020 році.
Ринок висловився: панують казуальні мобільні ігри. Якщо комерціалізація в іграх — це погано, то значну кількість геймерів це цілком влаштовує.
Так, це шокує, я знаю. Цей ринок некультурних філістерів, які не відрізнили б хорошу гру від поганої, які навряд чи цінують мистецтво відеоігор, хто наважується займатися мікротранзакціями «плати за виграш» на Clash of Clans, і ті, кого ми всі зараз дуже турбуємо, направлять свої гроші на NFT gaming.
Ці дані говорять нам про те, що навіть якщо деякі геймери вважають внутрішньоігрову монетизацію поганою, більшість ігрового ринку з цим не погоджується.
Не казуальні геймери, які скаржаться на блокчейн-ігри, що вводять небажану фінансіалізацію, складають суб’єктивну перевагу, яка показує меншу частину ігрового ринку. Звичайно, вони мають право на свою думку. Наявність вільних ринків полягає у тому, що вони дозволяють одночасно співіснувати різноманітним цінностям. Але Достатньо сказати, що вони не говорять від імені мільярдів казуальних геймерів, які цілком щасливі викласти кілька баксів за свої ігри й, швидше за все, будуть раді грати, щоб заробляти.
Це спекуляція? Дані про мережу зі звіту Dappradar за 2021 рік показали, що значні 1,4-2,7 мільйона унікальних активних гаманців щодня підключаються до блокчейн-ігор. Тільки в третьому кварталі 2021 року ігрові NFT принесли 22% (2,32 мільярда доларів США) усіх продажів NFT. За іншою оцінкою, ринок ігор блокчейну у 2021 році зріс до 1,5 мільярда доларів (приблизно три чверті припадає на Axie Infinity).
Модель play to earn ще тільки зароджується, але вона вже проходить ринкові випробування.
Грати, щоб заробляти — це економічна свобода
Хардкор геймери думають про ігри як про меритократію без комерції, де "найкращі" гравці чесно виходять на перше місце, але це помилка. У всіх іграх є елементи "грати, щоб заробити", тільки ми не думаємо про них у грошах.
Найкращі гравці витрачають найдефіцитніший ресурс — час — на відточування своїх навичок, шліфування найкращого спорядження (хтось у Diablo?) і вплив на своїх мультяшок. У криптовалюті ми вважаємо китами тих, хто має глибокі грошові кишені. В іграх «кити» — це ті, у кого найбільше часу. Інші, хто приділяє грі менше часу, просто не займатимуть високі місця в таблицях лідерів, не будуть достатньо добре підготовлені, щоб їх запрошували до рейдів, і не матимуть великої поваги у спільноті.
Web3 розширює можливості Web2 для ігор. Web2 дозволив (деяким) геймерам комерціалізувати свій час в іграх за допомогою прямої трансляції на Twitch. Також заробляти призові гроші на турнірах і спонсорських продуктах завдяки соціальним мережам. Web3 підтримує цю егалітарну логіку, дозволяючи це для всіх . Хтось пам’ятає відеоігри до Web2? Хвалитися своїми важко заробленими результатами в рейтингу лідерів Runescape на незрозумілій дошці в Інтернеті було майже всім «заробітком», який я отримав.
Навіть досвідчені геймери, стурбовані тим, що play-to-earn ігри зруйнують їх віртуальні світи, через те, що наші улюблені ігри можуть зажадати занадто багато виснажливої праці й зусиль. Ми хочемо досягти високих рівнів, тому нас запрошують на рейди по знищенню драконів, але чи можемо ми уникнути необхідності багаторазово вбивати мільйон кабанів в процесі, як Картман і його друзі в Південному Парку?
Play to earn, ймовірно, не повністю змінить процес «шліфування», але він може принаймні змінити дизайн ігор, щоб гравці отримували за це винагороду. І ці нагороди не є тривіальними. У дослідницькій роботі 2008 року підраховано, що гравці EverQuest 2 «втрачають» $24 852 на рік на альтернативних витратах, виходячи з їхніх середніх годин гри (25-29 годин на тиждень) і заробітку в суспільстві, в якому вони живуть.
Незамінна токенізація скінів, карт і патчів сторонніх розробників також відкриває вигідні можливості для тисяч ігрових модераторів Skyrim, Half-Life, Minecraft і творців користувацького контенту поширювати свої творіння безплатно, отримуючи за це гроші від своїх «100 справжніх шанувальників».
Блокчейн-ігри обіцяють розкрити всі ці можливості заробітку та багато іншого. Критики play-to-earn гри стурбовані тим, що модель монетизації загрожує позбавити ігор «задоволення», але ці аргументи сильно упускають суть. Гра play-to-earn, надає гравцям альтернативу, яка покращує добробут, ніж ті варіанти, які їм зараз доступні. Це набагато краще, ніж нічого не робити.
Гра play-to-earn — це не Понці
Деякі блокчейн-ігри, наприклад Axie Infinity, вимагають від гравців авансових інвестицій у розмірі 100-300 доларів, критики поспішно зробили висновки що це «Понціноміка».
По-перше, не всі ігри створені з високим бар’єром входу. Вже існує багато популярних безплатних блокчейн-ігор, наприклад Splinterlands і Gods Unchained. Це також стосується майбутніх високобюджетних ігор AAA. Aurory, майбутня рольова гра на Solana, дозволяє гравцям грати безкоштовно та заробляти NFT (так звані Nefty/Nefties) і внутрішньоігрову валюту (AURY). Illuvium , ще одна дуже розрекламована AAA гра на Ethereum, планує випустити свою гру як free-to-play, з можливістю оплати та доступу до закритого контенту, як це зараз робиться у багатьох freemium-іграх. Тому, будь ласка, не бійтеся, що маленький Вільям проведе літні канікули, зайшовши до "віртуального казино".
По-друге, оскільки бар'єри платного входу залишаються, з'явилися GameFi DAO, наприклад Yield Guild Games або Merit Circle. Які демократизують вхід мільйонам гравцям, щоб ті могли приєднатися до моделі поділу прибутку. Деякі критики вважають це експлуататорським, але ми не думаємо так само. Професійні кіберспортивні команди проводять такі ж тренінги, щоб отримати найкращий результат.
У міру того, як згодом дедалі більше ігор на блокчейні виходитимуть на ринок, економічна теорія каже нам, що збільшення пропозиції призведе до того, що модель Axie pay-to-play втратить свою популярність. Ігри, які не можуть конкурувати за прибутковістю з гравцями, почнуть залучати гравців іншими традиційними елементами ігрового процесу, такими як занурення та творчість (геймери цьому зрадіють!). Знаходження такого гібридного балансу між дозвіллям і грою для заробітку стане рівновагою блокчейн-ігор.
Блокчейн відкриває нові можливості для створення спонтанних ігрових світів
Найбільша причина бути в захваті від блокчейн-ігор — це види непередбачуваних ефектів, які комерційна культура та ринкові механізми впровадять в ігри. Непередбачувані ефекти належать до спонтанних замовлень і результатів, які розвиваються в результаті децентралізованих дій людини, або, за словами шотландського філософа Адама Фергюсона: «результат людських дій, але не виконання будь-якого людського задуму».
Багато таких спонтанних замовлень вже існують в традиційних «соціалістичних» ігрових економіках. Найкращі приклади задокументовані істориком економіки Стівом Девісом у горезвісній пісочниці MMORPG EVE Online, де цілі геополітичні замовлення, великі фракції гравців із понад 30 000 членів і складні економічні системи розвивалися без центрального керівництва.
У таких MMORPG, як EverQuest, World of Warcraft і LOTR Online, популярна система володіння Dragon Kill Points (DKP) з’явилась спонтанно, як спосіб для гравців справедливо розподіляти рідкісну здобич з групових рейдів.
Навіть у відносно простих двовимірних іграх, таких як Pac-Man або Super Mario World, гравці, враховуючи власний досвід, створювали способи змагатися один з одним за високі бали. Розробники ігор-симуляторів, таких як Minecraft, встановили вільні межі для ігрового процесу, але вони й уявити собі не могли, що журналісти будуть використовувати його для розміщення цифрової бібліотеки з більш ніж 200 цензурованих книг для активістів в авторитарних суспільствах.
Якщо вся ця спонтанність розвивалася без незмінності блокчейну, уявіть, як зміняться ігри, коли гравці зможуть вільно створювати, володіти й обмінюватися, на основі реальних ринкових стимулів?
Подібно до того, як NFT дозволяють створювати соціальні клуби, незмінне володіння власністю в іграх може стимулювати гравців до створення більш міцних соціальних зв'язків в гільдіях/кланах, щоб стимулювати більше прийняття та утримання гравців. Сторонні розробники ігор і творці контенту можуть нарешті отримати вигоду з ігрової економіки, яку вони допомагають покращити, і отримати більше стимулів для створення модів вищої якості.
Навіть якщо внутрішньоігрові елементи не мають прямої взаємодії між віртуальними світами, гравці, які вирішили вийти з гри, можуть зберегти певний капітал за інвестований час, обмінюючи свої NFT на звичайну криптовалюту. Це аналогічно тому, як паперові гроші історично звільняли рух капіталу від системи бартерної торгівлі. Економічні наслідки були б, м'яко кажучи, величезними. Як і економіка реального світу, це переплітає різні ігрові економіки по-новому, чого навіть найкращі розробники не могли передбачити.
Блокчейн не збіднює ігрову культуру, він здатний соціально та економічно збагатити світ відеоігор, відкривши світ можливостей взаємодії гравців.
Висновок
Blizzard забороняє золотих фермерів у World of Warcraft, тому, що економічна цінність витікає з їх огороджених садів і завдає шкоди їх прибутку. Протягом багатьох років Microsoft застосовувала закони про інтелектуальну власність, які дозволяли користувачам Minecraft змінювати та створювати користувацький контент, але забороняли їм продавати офіційно ліцензований код з метою отримання прибутку, фактично підтримувавши сіру економіку пристрасних шанувальників, які жили, щоб служити їм.
Геймери справедливо стурбовані тим, як блокчейни змінять їхні заповітні світи. Але їхня пристрасть до ігор у поєднанні з грубим нерозумінням блокчейну призвела до того, що вони в кінцевому підсумку захищають єдину справжню диктатуру, яка максимізує прибуток: видавців ігор. Блокчейн надає можливість легітимізувати кожен аспект ігрової економіки та включити 99% у процес створення багатства. Не тільки розробники та Pewdiepie, але й усі. Зміни супроводжуються ризиком, але ризик також є передумовою прогресу.
Дій
🎧 Райан Вайатт, колишній керівник відділу ігор на YouTube, про криптовалюту та ігри
📖 Дізнайтеся, чому Play to Earn – це майбутнє ігор
Біо автора
Donovan Choy є незалежним дослідником із Сінгапуру та співавтором розкритого лібералізму, класичного ліберального аналізу політики Сінгапуру. Він пише про політичну економію крипто та технологічну політику.
Оригінальна стаття тут!
Це інформаційний блог, який носить виключно навчальний характер. Не є порадою щодо інвестування чи закликом купити чи продати будь-які активи чи прийняти будь-які фінансові рішення.