Обґрунтування наступного "бичачого" ринку
5 ключових криптовалютних тем, які можуть очолити наступний бичачий ринок
Дорогий читачу Bankless,
Ми вже багато разів говорили про це: Ведмежі ринки – це найкраща можливість для побудови багатства.
Усі туристи (спекулянти) поїхали, і тепер настало міжсезоння.
Це час, коли будівельники опускають голови та приступають до роботи.
І це час, коли інвестори роблять ставки на великий тренд.
Недавній цикл "биків" бачив підйом DeFi та NFTs, де обидва ці сектори побачили величезний сплеск інновацій, інтересу та капіталу.
Що буде далі?
Якими будуть ключові теми та тенденції на наступному бичачому ринку?
Важко передбачити майбутнє, але є кілька ідей для початку, які змусять тебе задуматися.
- команда Bankless
Український переклад: гільдія перекладачів BanklessDAO (Romko, Zarna)
Обґрунтування наступного "бичачого" ринку
Запрошений автор: Жан-Поль Фарадж, спільнота Influence
Для новачків у криптовалютах було нелегко спостерігати, як ціни на криптовалюти падають до мінімуму. Навіть ветеранам другого циклу нелегко спостерігати, як потенційно життєво важливі гроші падають дедалі нижче.
Однак ми тут заради технологій, правда?
Ведмежі ринки зазвичай називають часом, коли можна розбагатіти. Чому так?
Тому, що можливість купити проєкти за непропорційно низькими цінами у порівнянні з їхньою активністю, розвитком та користю яка є у всьому просторі. Вибрати правильний проєкт нелегко, але можливість очевидна.
Ця стаття не є керівництвом до збагачення, але якщо ти витратиш час на навчання та спостереження під час цього ведмежого ринку, то, ймовірно, будеш в хорошому становищі.
У цій статті ми розповімо про те, що вирує на поверхні криптовалютного ринку і що лідируватиме під час наступного великого "бичачого" забігу.
1. Прийняття другого рівня - L2
У просторі блокчейну спостерігається явне і справжнє прагнення масштабування та збільшення пропускної спроможності транзакцій. Під час останнього бичачого ринку ми спостерігали величезний інтерес та спекуляції навколо таких проєктів, як Solana та інших "Alt L1". Багато в чому це було пов'язано з тим, що Ethereum ще не встиг належним чином масштабуватися, щоб упоратися із попитом на блокчейн на бичачому ринку.
Однак багато з цих блокчейнів, заявляючи про неймовірну швидкість і пропускну здатність, викликали невдоволення користувачів постійними простоями або не справлялися з роботою при високому попиті. Зрештою, багато таких блокчейнів зазнає невдачі, тому що вони монолітні в порівнянні з модульними, які намагаються забезпечити всю безпеку, децентралізацію та пропускну здатність в одному продукті.
Це просто не працює в масовому масштабі, і це абсолютно очевидно (думка упереджена, але добре підкріплена). Отже, яке ж рішення для забезпечення високої пропускної спроможності, високої безпеки та високої децентралізації?
Заходимо у другий рівень...
Рішення другого рівня дозволяють збільшити пропускну здатність і масштабування блокчейну, успадковуючи при цьому безпеку основного ланцюга. Такі рішення, як StarkNet і zkSync, дозволяють здійснювати "пакетну обробку", при якій тисячі транзакцій об'єднуються в одну та публікуються в основному ланцюзі (Ethereum). Це на порядок знижує вартість однієї транзакції тазбільшує швидкість і загальну кількість транзакцій, які може обробляти ланцюжок.
Чому ж це так дивно і чому це має вас хвилювати? Для того, щоб ця чудова технологія увійшла у широке вживання і стала основою нового інтернету, необхідно, щоб вона була швидкою, безпечною та децентралізованою.
Рішення другого рівня розв'язують проблему швидкості, а основні ланцюги забезпечують безпеку.
Це дозволить широкому колу користувачів функціонувати відповідно до стандартів, які нам необхідні, щоб світ прийняв їх. Прикладами можуть бути відеоігри, в яких тисячі мікротранзакцій за секунду, миттєвий та дешевий обмін мультимедійними даними та миттєві грошові транзакції.
Без рішень другого рівня, швидше за все, неможливо буде масштабувати блокчейн до його повного потенціалу протягом дуже довгого часу. Якщо ми хочемо, щоб блокчейн був прийнятий, нам необхідно забезпечити рівень, що дозволяє легко здійснювати транзакції в обсязі, що забезпечує масове впровадження — рішення другого рівня забезпечують цю основну потребу.
В даний час рішення другого рівня, такі як zkSync, Starknet, Polygon Hermez, Optimism та Arbitrum, знаходяться в активній розробці та демонструють величезний прогрес, який незабаром призведе до відповідання базовим вимогам, необхідних для прийняття.
2. Дозрівання DeFi та NFTs
Значною мірою останній ривок биків був обумовлений двома факторами: DeFi та NFT. Обидва ці інструменти є неймовірно потужними, але все ще перебувають у стадії становлення — NFT більшою мірою, ніж DeFi.
Наразі, коли ринки затихли, для цих продуктів настав час удосконалити свої можливості та провести повторне тестування на відповідність ринку.
То чому децентралізовані фінанси забезпечать наступний бичачий ринок?
DeFi - це відкрита фінансова система, яка дозволяє брати участь у ній БУДЬ-КОМУ, У БУДЬ-ЯКОМУ МІСЦІ з БУДЬ-ЯКОЮ сумою грошей.
Це не тільки відкриває широкі можливості для "небанківських" людей, але й дозволяє зростати та розвиватися широкому спектру нових FinTech. Проблема в тому, що "децентралізоване кредитування знаходиться на ранній стадії. Воно не пропонує всього того, що пропонує централізоване кредитування, але може перевершити неефективність традиційного фінансування і використовувати творчі уми, залучені до Web3".
- Bankless
Наявна фінансова система централізованого фінансування (CeFi) – це гігантський обгороджений сад, контрольований банками та урядами. Вони обирають, хто та скільки отримає. Неважливо, чи ти відповідаєш всім їхнім вимогам, вони все одно можуть легко відмовити, часто так і роблять.
Протоколи та послуги кредитування DeFi дозволяють обійти цей контроль, пропонуючи ті ж фінансові послуги, які банки надають усім охочим.
Вони на 100% прозорі та не потребують довіри. Кожен може переглянути активи один одного (анонімізовані за адресою), а також самостійно оцінити фінансовий стан кредитора/боржника відповідно до своїх власних стандартів. Це означає, що ти можеш як ніколи раніше зняти всі нашарування та заглянути у внутрішню роботу банків нового часу, які існують у DeFi.
Це відкриває світ фінансових інновацій, представляючи нову корисність, нові можливості та ясність щодо людей, які можуть робити, позичати чи давати гроші у борг.
Але як щодо NFT? Це ж просто jpegs, так?
Чому вони повинні призвести до наступного бігу биків?
Ви не можете бути більш неправими.. Незамінні токени (NFT) – це троянський кінь, що веде у світ справжнього цифрового володіння.
Під час останнього стрибка биків мавпячі піктограми та піксельніпанки правили всесвітом. Це був лише початок, проста демонстрація базової корисності цифрового володіння.
Коли ми купуємо сорочку у фізичній крамниці, вона належить тільки нам, тільки ти володієш цією сорочкою, і у тебе є чек, щоб довести це. Вона є "не замінною" у всіх сенсах.
Але до появи NFT це було неможливо у цифровому просторі. Звичайно, ти міг купити X, Y або Z колекційну річ в Інтернеті, але вона зберігалася у компанії, у якої ти її купив, на сервері, який вони орендували. З NFT актив існує у гаманці, який ти контролюєш.
Величезна кількість галузей, які ця технологія може порушити й, ймовірно, порушить, охоплює ігрові та музичні індустрії, аж до іпотеки та фінансового кредитування. Масштаби неймовірно великі, і деякі з інших продуктів та рішень, які приведуть нас до чергового бичачого ринку, описані нижче, використовують цю ключову технологію.
Загалом, слідкуйте за інноваціями у сфері NFT та за командами, які працюють над тим, щоб розкрити весь потенціал того, що вони можуть зробити.
3. Впровадження системи єдиного входу Web3
Єдина автентифікація web3 дозволяє використовувати єдиний пароль та обліковий запис, вільний від особистих даних, для мільйонів нових вебсайтів та існуючих великих новинних видань та платформ.
Ще одна масштабна тема, яка постійно фігурує в новинах, – це конфіденційність та дані. Такі компанії, як Meta, Amazon та Google, практично володіють твоєю особистістю. Вони знають про тебе усе — паролі, дату народження, КПП(код платника податків) та кожну дію в Інтернеті.
Кажуть, що це безпечно, але скільки разів твої дані були зламані? По суті, це збір даних на рівні Westworld, і більшість людей просто дозволяють цьому відбуватися, тому що кращого рішення поки що не придумано... поки що.
Ринок збору даних коштує мільярди доларів і саме так ці компанії заробляють свої гроші. Від Datamation:
"Глобальний ринок збору даних у 2021 році оцінювався в $1,66 млрд. За оцінками, до 2028 року він досягне $8,21 млрд за сукупного темпу зростання 25,6%."
Ці компанії із трильйонним оборотом займаються тим, що продають тебе. Не просто випадкові дані про жінку 25 років, білу та живучу в Огайо, а її ім'я, електронну пошту, місцеперебування, продукти, які купує, і так далі за списком.
Єдина реєстрація Web3 розв'язує цю проблему. Вона дозволяє компаніям збирати дані, розуміти твої уподобання та надавати персональну інформацію, яка, на їхню думку, тебе цікавить, з гарантією того, що ти прив'язаний до того, хто ти є.
Але вони можуть отримати ці дані тільки якщо ти їм це дозволиш. (Докладніше про персоналізований обмін даними читайте у статті "Brave браузер").
Майбутнє, як я його бачу, виглядає так: Створи гаманець/ідентифікатор web3 і прив'яжи його до будь-якого з сотень сайтів, на яких у тебе є обліковий запис. Коли відвідуєш будь-який із них, натисни одну кнопку – "увійти за допомогою гаманця web3" – і все готове. Це один пароль для всіх, що захищає дані та особистість та полегшує роботу в Інтернеті.
4. Виникнення GameFi
Зараз у традиційному ігровому середовищі геймери або платять за гру вперед, або вносять щомісячні платежі, або купують цифрові активи у грі free-to-play.
Однак, незалежно від того, в яку гру вони грають, кожна їхня дія і кожен предмет/персонаж, які вони набувають, не належать їм. Вони зберігаються в цій грі, і якщо вони перестають грати або платити, вони залишаються лежати мертвими на сервері, який вони не можуть контролювати. Сучасні ігрові студії зазвичай мають суворі умови надання послуг, які забороняють гравцям будь-яку "торгівлю реальними грошима".
Це означає, що всі ті години, які геймери витратили на свої ігри, і вся цінність, додана до ігрового всесвіту, не належить їм. Наявні системи не дозволяють геймерам отримати з цього зиск, а якщо вони спробують обійти правила, то можуть бути назавжди забанені.
Цей ринок дозрів для руйнування. Дозвіл гравцям стати власниками свого часу та грошей, вкладених в ігри, що працюють на блокчейні з NFT, що перевіряються, створить можливості для ігор та гравців.
Можливо, скоро ми житимемо у світі, де мами замість "навіщо витрачати свій час на ігри" будуть говорити "я не розумію, що Джиммі робить у цих іграх, але він платить за всі свої речі".
Зараз ігрова індустрія є більш прибутковою, ніж решта медіасекторів разом узятих, і досі гравці були просто викреслені з цього рівняння. Web3-ігри – це не якась казкова фантазія, це реальність, яка вже створюється.
На жаль, на цей час існує велика нестача готових ігор для Web3. Але на цьому ведмежому ринку стежте за іграми, які стають грабельними та мають сильні спільноти.
Це ті ігри, які хочеться взяти та спробувати.
За деякими іграми я уважно стежу:
Influence: Космічна стратегія MMO
Parallel: Науково-фантастична гра.
Loot Realms: Масова розрахована на багато користувачів мережа гра з економіки та лицарства
Guild of Guardians: Мобільна рольова гра
5. Музичні NFT.
Заробляти на життя як артисту сьогодні складніше, ніж будь-коли, попри те, що можливість поширювати свою музику стала простіше, ніж будь-коли.
Чому? Простіше кажучи: стрімінгові сервіси та звукозаписні лейбли забирають більшу частину грошей, а артистам залишають лише її меншу частину.
Як артист, ти повинен бути щасливчиком, якого обере звукозаписний лейбл або алгоритми соціальних мереж для отримання доходу від контенту. Однак навіть при доходах від створення контенту потрібно бути на вершині тотемного стовпа, щоб забезпечити стабільне життя.
У Web3 артисти зможуть краще монетизувати свою музику завдяки новим способам монетизації, тіснішим зв'язкам зі своєю спільнотою та більш повному володінню своєю музикою.
Монетизація за допомогою NFT може здійснюватися кількома різними способами
Продаж ексклюзивних членських NFT, які дають фанатам особливий доступ до артиста, наприклад VIP-доступ на концерти, обмежений випуск мерчу, спілкування з артистом.
Продаж NFT з поділом доходів, які ділять між собою % прибутку від майбутніх продажів, що дозволяє артисту вільно працювати, не бувши пов'язаним безліччю бюрократичних зволікань, які виникають при роботі з рекорд-лейблами та потоковими сервісами.
Згуртована спільнота
Завдяки web3-аутентифікації та NFT артист може використати невелику фан-базу для стабільного існування. Тобі не потрібна глобальна аудиторія, щоб купити світове турне — все, що вам потрібно, це 100 відданих шанувальників.
Розблокування авторів контенту та надання їм можливості творити як вони хочуть і де вони хочуть, маючи при цьому можливість володіти своєю аудиторією
Яскравим прикладом артиста, який вже робить це, є Gramatik, який давно підтримує криптовалюти, блокчейн та розширення можливостей артистів володіти своїм каталогом музики та вільно творити.
У web3 артисти та творці контенту більше не залежать від платформ, на яких вони формують свою аудиторію, і не покладаються виключно на рекламу як джерело доходу.
Можливість надати своїм послідовникам базовий та потенційно безплатний NFT для доступу до вашого приватного вебсайту, контенту, discord та спільноти дозволить цим творцям контенту стати ближче до своєї спільноти, перенести своїх послідовників на будь-яку нову платформу та відкрити нові унікальні можливості монетизації у web3.
Вітряна дорога попереду
Зараз web3 ще тільки зароджується. Необхідно провести величезну роботу з розвитку та проєктування досвіду користувача, щоб вивести нас на новий рівень.
Для підтримки цієї зростаючої екосистеми необхідно кілька важливих речей:
Рішення другого рівня мають бути повністю працездатними та забезпечувати базовому рівню можливість підтримувати кількість транзакцій, необхідних для масового впровадження та корисності
успішне злиття Ethereum, відключення Proof of Work (PoW) та перехід на Proof of Stake (PoS).
Користувальницький досвід для залучення нових користувачів на ці платформи та продукти повинен покращитись до рівня, порівнянного з досвідом web2, яким ми всі насолоджуємось сьогодні.
Ми не знаємо, коли настане наступний бичачий ринок. Але ми будуємо свій шлях із ведмежого ринку і можемо очікувати, що наступний бичачий ринок запропонує серйозну корисність та масове впровадження.
Дії
😎 Огляд ключових секторів та тенденцій для наступного бичачого ринку
Біо автора
Жан-Поль Фарадж – досвідчений підприємець, захоплений усім, що пов'язане з Web3. Зараз він працює в секторі блокчейну та ігор, допомагаючи створювати спільноту та налагоджувати партнерські відносини для Influence, космічної MMO-стратегії на ланцюжку. Коли він не працює над Influence, він, швидше за все, читає фентезі або науково-фантастичні романи, збирає їстівні рослини на Тихоокеанському Північному Заході або пише статті, пов'язані з блокчейном, та повідомлення у Твіттері.
Оригінальна стаття тут!
Це інформаційний блог, який носить виключно навчальний характер. Не є порадою щодо інвестування чи закликом купити чи продати будь-які активи чи прийняти будь-які фінансові рішення.