AMM. Частина друга | все про DeFi
Твоє надійне джерело інформації про DeFi, анонси проєктів та підручники з токеноміки.
Дорога Bankless нація 🏴,
В останньому випуску все про DeFi, AMM частина 1, ми розглянули основи децентралізованих бірж та автоматичних маркет-мейкерів. DEX та AMM - це те, що робить DeFi таким, яким ми його знаємо, дозволяючи безперешкодно торгувати цифровими активами та створювати нескінченні можливості для отримання прибутку.
У цьому випуску AMM, частина 2, ми розпочнемо з агрегаторів DEX, які дозволяють користувачам використовувати переваги функціональності, подібної до пошукової системи, для отримання кращих пропозицій щодо свопів. Це як Гугл для вашої крипто-подорожі.
Ми також дізнаємося про мости AMM, які дозволяють обмінювати токени між ланцюжками, та про концентровану ліквідність, яка є концепцією Uniswap v3 та Curve v2. Концентрована ліквідність дозволяє користувачам надавати ліквідність у тому діапазоні, де спостерігається велика ринкова активність. Як ви побачите, концентрована ліквідність створює підвищену ефективність капіталу та вищу норму прибутку для постачальників ліквідності.
Якщо ви завжди читали про MEV, але поняття не мали, що таке Maximal Extractable Value і чому він важливий, то після цього випуску ви дізнаєтеся про MEV і Rook, протокол, який покликаний повернути MEV людям. І якщо ви чули про Curve, але завжди запитували Convex, більше не дивуйтеся. Ми завершуємо цей контент середнього рівня відмінним розбором veTokens у порівнянні з "токенами керування без цінності", двома страшилками про безпеку, про які ви повинні знати (Slope/Solana і Curve), і закінчуємо декількома більш просунутими тактиками DeFi.
Після прочитання 1 та 2 частин AMM ви повинні мати чудове уявлення про багато стовпів DeFi. Слідкуйте за майбутніми випусками все про DeFi, щоб дізнатися, як ви зможете застосувати нові знання. Дякую, що були з нами в цій подорожі.
Автори: письменники BanklessDAO (Ap0ll0517, Austin Foss, d0wnlore, Elemental, helloashpreet, Hiro Kennelly, Kris, oxdog, siddhearta, Zero Mass, Jake and Stake)
Український переклад: гільдія перекладачів BanklessDAO
Посібник для АММ. Частина друга..
Спочатку ми почнемо з деяких сучасних концепцій: агрегатори DEX, концентрована ліквідність, мости AMM і MEV. Потім ми розберемо декілька проєктів AMM. У другій частині керівництва все про DeFi Посібник для AMM ви дізнаєтеся про передові технології AMM.
DEX-агрегатори - пошукові системи DeFi
Автор: oxdog
Коли ви хочете обміняти свої токени, у вас є безліч бірж DeFi (DEX) на вибір. Чи це Uniswap або TraderJoe, dYdx або Curve. На всіх біржах постійно змінюються ціни свопу та варіюються прослизання. Оскільки на Coingecko представлено більше 214 DEX, ви ніколи не зможете отримати найкращі умови, покладаючись тільки на обраний вами DEX. Але шукати кращу ціну на всіх DEX нерозумно та й не потрібно. Саме для цього і створено агрегатори DEX. Вони є пошуковою системою децентралізованих бірж, яка знаходить для вас найкращі умови на всіх DeFi. Що це таке, як вони працюють і які найкращі агрегатори?
Що таке агрегатори DEX
Агрегатори DEX можна порівняти з пошуковими системами для готелів. Якщо ви шукаєте готель, у вас є сотні варіантів на вибір. Якщо ви маніяк, ви заходитимете на сайт кожного готелю окремо і порівнюватимете їх ціни. Якщо ви звичайна людина, ви використовуєте пошукову систему готелів, таку як Booking, який допоможе вам знайти найкращий варіант. Це заощаджує ваш час та гроші!
Коли ви відвідуєте один і той же DEX знову і знову, це все одно, що зупинятися в тому самому готелі кожного разу, коли ви подорожуєте. Це зручно, але ви, швидше за все, упускаєте нижчі ціни та красивіші місця для проживання. Агрегатори DEX готові допомогти.
Децентралізовані фінанси будуються на ліквідності, яку надають користувачі. Ставка свопу і прослизання на цих біржах визначаються за формулою, яка розраховує їх з урахуванням доступної базової ліквідності. Оскільки ліквідність постійно змінюється, ціни коливаються разом із нею. Агрегатори DEX відстежують кілька джерел ліквідності на DeFi й використовують складні алгоритми виявлення найвигідніших ставок з найменшим проковзуванням.
Коли ви торгуєте на агрегаторі, ви, як і раніше, використовуєте базові протоколи бірж DEX, але агрегатор вирішує, яка з них краще для вас. Вони навіть можуть розділити вашу торгівлю між кількома біржами, щоб надати вам ще вигідніші умови.
Два відомих приклади Dex агрегаторів це 1inch та Paraswap.
1inch
1inch - це агрегатор Dex №1 із загальним обсягом понад $236B+, 265 джерелами ліквідності та доступністю на дев'яти ланцюжках (Ethereum, Binance Chain, Polygon, Optimism, Arbitrum, Gnosis, Avalanche, Fantom, Klaytn). Агрегатор також може використовуватися для yield farming та має свій токен для оплати за газ під назвою Chi, який можна спалювати при торгівлі для економії газу.
У 1inch також є мобільний гаманець (ios/android), де ви можете зберігати свої активи, купувати криптовалюту за фіат, здійснювати перекази в різних мережах, обмінюватися токенами й стейкати 1inch, щоб отримати права керування та зрештою право на повернення газу. Більш детальну статистику з 1inch ви можете знайти тут.
Paraswap
Paraswap схожий на 1inch, але не такий великий: його загальний обсяг становить $30B, і він розгорнутий на шести ланцюжках (Ethereum, Polygon, Binance Chain, Avalanche, Fantom, Arbitrum).
Перевагою торгівлі на Paraswap є програма повернення газу. Коли ви стейкаєте певну суму PSP, можна отримати до 100% повернення за газ. Наприклад, якщо ви застейкаєте 5 000 PSP, що дорівнює приблизно $100 за ціною $0,023 за токен, то отримаєте 50% вартості газу.
Крім того, Paraswap нещодавно відкрив ранній доступ до свого мобільного додатку. Зараз воно доступне тільки для користувачів ios, і щоб отримати право на його використання необхідно застейкати PSP. Якщо вас цікавить, ви можете знайти додаткову інформацію тут, а статистику про Paraswap - тут.
Інші варіанти
Окрім 1inch та Paraswap, у вас є й інші варіанти, на яких ви можете торгувати.
Вдивіться
У майбутньому відвідування DEX або агрегатора буде рідкістю. У міру покращення функціональності та зручності використання гаманців агрегатори DEX вбудовуватимуться безпосередньо в них. Таким чином, замість того, щоб відкривати браузер, відвідувати агрегатор, підключати гаманець та ініціювати транзакцію, ви зможете натиснути кнопку swap у додатку вашого гаманця, який використовує агрегатор під капотом.
У багатьох гаманцях це вже реалізовано. Наприклад, якщо ви коли-небудь користувалися функцією свопу на Metamask, то ви використовували агрегатор, оскільки у Metamask реалізований той же 0x API, що і в Matcha.
Якщо ви ще не спробували агрегатор DEX, зараз саме час. Це відразу ж окупиться коштом економії грошей, які інакше були б втрачені на кожній угоді, яку ви робите.
Мости AMM
Автор: Elemental
Число протоколів і інструментів, що зростає, створюють функції в стилі AMM, щоб збільшити швидкість і простоту з'єднання активів між різними блокчейнами й роллапами. Такі протоколи, як Hop, Swim і Synapse, поєднують підхід "змінтити й спалювати" з пулами ліквідності AMM для забезпечення швидкого моста, що не вимагає довіри, між ланцюжками або роллапами.
Мінт & Спалювання
Розгляньмо, як це працює, на прикладі моста 1 ETH з Ethereum mainnet Optimism. Почнемо з основ:
Користувач обмінює 1 ETH на спеціалізований синтетичний токен протоколу (1 hETH у випадку Hop).
Канонічний токен 1 ETH, по суті, знаходиться на зберіганні у мостового контракту.
1 hETH користувача на Ethereum L1 відправляється в смартконтракт мосту та спалюється.
Відповідна кількість токенів мосту (1 hETH) мінтиться за протоколом Optimism.
1 hETH обмінюється на канонічний 1 ETH (за вирахуванням комісії мосту) на Optimism.
Пули AMM
Звичайно, в моменти, коли попит на токен на одному ланцюжку або роллапі вище, ніж на іншому, пропозиція доступних канонічних токенів може вийти з рівноваги або вичерпатися. Саме тут на допомогу приходять функції AMM.
Мости в стилі AMM створюють пули ліквідності на кожній стороні мосту для підтримки достатньої пропозиції токенів в обох напрямках. Як стимул для внесення токенів до пулів протоколи надають постачальникам ліквідності частину плати за користування мостом.
У міру зняття коштів та внесення депозитів склад пулів змінюється, арбітражники використовують різницю у ціні між канонічними токенами та токенами мосту та відновлюють баланс пулів – так само як це робиться з пулами ліквідності на біржах AMM.
Комбо-агрегатори
Не бувши власне мостами AMM, такі інструменти, як Zapper і Zerion, полегшують обмін і міст токенів одночасно, використовуючи єдиний інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, що спрощує процес обміну токенів одного ланцюга на різні токени іншого ланцюга.
За лаштунками вони поєднують у собі функції агрегатора DEX та агрегатора мостів, спрямовуючи транзакцію між декількома DEX і як мінімум через один міжланцюжковий міст (який може бути або не бути мостом AMM) для оптимізації транзакції. Хоча ці інструменти спрощують та автоматизують транзакції, ви все одно понесете ті ж витрати, ризики та тимчасові затримки, які були б пов'язані з використанням мостів та DEX вручну.
Концентрована ліквідність
Автор: siddhearta
Uniswap V3 запровадив концепцію концентрованої ліквідності створення ефективних ринків капіталу. Концентрована ліквідність дозволяє LP встановлювати ціновий діапазон, в якому вони надаватимуть ліквідність, тому замість того, щоб розподіляти капітал по всій кривій формулі постійної ціни, його можна направити у вужчий діапазон цін, де спостерігається вища активність ринку. Концентрована ліквідність робить капітал більш ефективним, забезпечуючи більше комісійних для LP, а також збільшуючи глибину ринку.
Впровадження концентрованої ліквідності дозволило Uniswap стати найгнучкішим та найефективнішим АММ за всю історію, а також розв'язало деякі проблеми, які створювали колишні пули ліквідності.
Низька ліквідність призводить до прослизання.
Низька дохідність постачальників ліквідності змушує їх переміщати свої активи до інших місць.
Концентрована ліквідність створює велику глибину ринку
Глибина ринку – це показник глибини пулів ліквідності для активів, які торгуються на DEX. Глибокий пул ліквідності підтримує як великі суми угод, так й вищі обсяги операцій. Пули з низькою ліквідністю або глибиною ринку в результаті або не виконуються, або мають велике прослизання, коли очікувана ціна угоди значно відрізняється від ціни, за якою вона була виконана.
Концентрована ліквідність забезпечує більшу глибину, оскільки активи, які виділяють постачальники ліквідності пулам, зосереджені у вузькому ціновому діапазоні, а не розподілені по всій ціновій кривій. Це означає, що концентрована ліквідність створює більш ефективні ринки капіталу та підвищує зручність роботи користувачів, оскільки ордери виконуються більш надійно та з меншим прослизанням.
Дослідження показали, що завдяки такій конструкції Uniswap V3 змогла створити глибшу ліквідність, ніж багато централізованих бірж. Це означає, що DEX не тільки оптимізовані для торгівлі без потреби дозволу, але й для великих угод пропонують цінові переваги, порівняно з централізованими біржами.
В якості альтернативи, щоб створити таку ж глибину ліквідності, як на Uniswap V2, LP необхідно виділити набагато менше капіталу, що означає, що їхній капітал може бути розподілений на інші інвестиції.
Yield фермери хочуть застосувати свій капітал на практиці
Щоб створити ліквідні ринки, DEX стимулюють постачальників ліквідності вносити активи в пули в обмін на відсоток торгових зборів.
Постачальники ліквідності — це інвестори, у яких є капітал, який вони хочуть змусити працювати на себе, тому шукають можливості для отримання прибутковості. Yield фермери — це інвестори, які використовують DeFi для максимізації прибутку від своїх інвестицій, часто переходячи від протоколу до протоколу у пошуках вищої прибутковості.
Використовуючи концентровану ліквідність, ваші гроші працюють на вас.
Концентрація ліквідності на Uniswap V3 відкриває перед LP низку переваг:
Підвищення ефективності використання капіталу: Зосередивши ліквідність у вузькому ціновому діапазоні, LP можуть створити достатню глибину ринку за менших інвестицій, що дозволяє їм збільшити експозицію за іншими активами та знизити ризик.
Вища прибутковість капіталу: Завдяки підвищенню ефективності використання капіталу, LP можуть отримувати вищу прибутковість за свої інвестиції. Дослідження показали, що Uniswap V3 перевищує V2 у середньому на 54%. Вища прибутковість капіталу означає, що фермери, які займаються вирощуванням урожаю, з меншою ймовірністю використовуватимуть свій капітал для інших можливостей yield farming.
Декілька рівнів оплати: У V3 введено кілька рівнів комісії, заснованих на різному ступені ризику: 0,05%, 0,3% та 1%. Рівень комісії 0,05% призначений для активів з низькою волатильністю, тоді як вищі рівні комісії є більш волатильними й, отже, ризикованішими.
Декілька слів про непостійні втрати
Коли постачальники ліквідності вкладають свій капітал у пули ліквідності, вони наражаються на ризик непостійних втрат. Постачальники ліквідності зазнають непостійних втрат, коли токени, які вони вклали в пул, втрачають вартість через волатильність цін.
Ризик непостійних втрат компенсується прибутковістю пулу ліквідності, тому здається, що пули з вищою прибутковістю мають менший ризик непостійних втрат. Коли Uniswap V3 тільки з'явився, багато хто вважав, що оскільки вони є більш ефективними з точки зору капіталу і мають більш високу прибутковість, то ризик непостійних втрат також знижується, але це не так.
Через концентровану ліквідність існує більший ризик непостійних втрат внаслідок різких коливань цін. Забезпечення ліквідності Uniswap V3 вимагає, щоб LP активно керували своїми позиціями, щоб уникнути непостійних втрат.
У перші дні існування DeFi роздрібні трейдери могли використовувати свої активи для роботи на них, генеруючи прибутковість у пулах ліквідності. У міру розвитку протоколу Uniswap та підвищення його капіталоефективності роздрібним трейдерам стало важче брати участь у забезпеченні ліквідності.
MEV та арбітраж
Автор: oxdog
MEV розшифровується як Maximal (або Maximum) Extractable Value (Максимальна здобута цінність) і є невід'ємною частиною криптоекосистеми. Він є джерелом прибутку, та діє як невидима рука, підтримує баланс у системі. Розберімось, що це таке, хто його використовує, його різні види, а також його добрі та погані сторони.
У межах одного блоку економічна енергія надходить у блокчейн через усі вхідні транзакції. MEV Extraction – це збір цієї енергії для отримання грошового прибутку шляхом перевпорядкування, включення та виключення транзакцій.
Теоретично, єдиними суб'єктами, здатними на це є виробники блоків (майнери/валідатори), тому можна припустити, що саме ці суб'єкти отримують MEV. (Для простоти ми називатимемо майнерів і валідаторів просто "майнерами"). Насправді більшість можливостей використовують інші учасники мережі — так звані шукачі MEV. MEV Searchers переглядають купу даних у пошуках вигідної транзакції – звідси й назва – і запускають ботів, які автоматично виконують їх. Це також вигідно майнерам, оскільки вони отримують частку прибутку шляхом вищої плати за газ, яку зазвичай платить шукач, щоб забезпечити включення до наступного блоку. Щоб стати пошуковою системою, потрібно бути технічно підкованим, знати код і бути готовим витримати жорстку конкуренцію.
Але де пошукові системи знаходять можливості MEV? Відповідь — у даних на ланцюжку та в мемпулі.
У mempool зберігаються всі транзакції, що надходять, та очікують, коли їх забере майнер, щоб включити в наступний блок. Оскільки цей пул є публічним, пошукові системи стежать за ним, щоб виявити транзакції, які можуть призвести до прибутку.
Дані про ланцюжок також є загальнодоступними й можуть бути проаналізовані для пошуку можливостей. Наприклад, пошукові системи можуть стежити за ціною ETH на децентралізованих біржах (DEX).
Існує безліч різних типів MEV. Ми зробимо огляд на:
Арбітраж
Ліквідації
Front and Back Running
Sandwich -трейдинг
Арбітраж
Арбітраж — це використання різниці в цінах для отримання прибутку. Ця тактика досить проста та добре відома, тому дуже конкурентоспроможна.
Найпоширенішим місцем для практики арбітражу в криптовалюті є DEX. По суті, пошукові системи стежать за цінами та здійснюють угоду, коли можуть купити актив, щоб продати його на іншому DEX за вищою ціною. Наприклад, прямою арбітражною угодою буде покупка ETH на Uniswap за 2.000 $ та продаж його на Sushiswap за 2.057 $.
Можна також торгувати через іншу пару, щоб отримати прибуток. Наприклад, USDC → ETH → DAI → USDC. Це називається циклічним арбітражем і може ускладнюватися зі збільшенням кількості пар, якими ви торгуєте.
Щоб отримати перевагу перед конкурентами, можна переглядати вхідні угоди в mempool, щоб визначити, чи виникає після угоди арбітражна можливість і безпосередньо розмістити угоду для її вилучення.
Ліквідація
Протоколи кредитування вимагають від позичальника надлишкового забезпечення, тобто сума позики має бути меншою від певного відсотка від суми застави. Наприклад, якщо протокол допускає 50%, ви можете позичати до $5 тис. з $10 тис. як заставу (наприклад, 5 ETH по $2 тис. для того, щоб взяти в борг до $5 тис. USDC). Якщо ціна ETH коливається, змінюється і вартість вашої застави. Якщо сума позики перевищує відсоток, протокол дозволяє ліквідувати позику, тобто заставу продають, щоб повернути гроші кредиторам.
Це відмінне джерело доходу для пошукових систем, оскільки вони отримують велику комісію за ліквідацію, яку сплачує позичальник.
Front-Running
Front-Running може здійснюватися шляхом моніторингу мемпулу на предмет прибуткової транзакції, копіювання її та подачі як своєї власної з вищою платою за газ, щоб забезпечити швидке включення до наступного блоку для крадіжки прибутку.
Широко поширеним прикладом використання є узагальнені боти-передовики, що вихоплюють прибуткові транзакції інших користувачів чи ботів. Цей підхід став менш ефективним з появою Flashbots, тому що пошукові системи тепер можуть пропустити мемпул, щоб проскочити під радаром цих ботів.
Back-Running
Back-Running схожий на front-running, але замість того, щоб красти прибуток, він використовує перевагу MEV, викликану успішною угодою. Наприклад, своп на Uniswap викличе різницю цін на Sushiswap, що дозволить роботі розмістити свою угоду після отримання арбітражу. Такий підхід нешкідливий, оскільки не завдає шкоди іншим учасникам мережі.
Sandwich-атаки
Sandwich-атака є комбінацією front- і back-running і відноситься до найбільш відомих атак, оскільки завдає шкоди користувачам. Завдяки природі, що самобалансується, DEX, ціна купленого активу після обміну збільшується — чим значніша сума обміну, тим більше зростає ціна. Багатошарові трейдери користуються цим, купуючи дешево актив до того, як пройде велика угода, і продаючи його потім за вищою ціною. Це збільшує прослизання цільового користувача, що призводить до збитків.
Плюси і мінуси MEV
MEV є важливою частиною нашої екосистеми та приносить різні переваги. DeFi, наприклад, має стабільні ціни на всіх DEX завдяки арбітражним трейдерам, а протоколи кредитування можуть забезпечити швидку ліквідацію захисту своїх кредиторів. Але у MEV є й негативні сторони.
Видобуток MEV може завдати шкоди користувачеві коштом збільшення прослизання через сендвіч-атаки або збільшення мережевих зборів, спричинених газовими війнами між ботами, які борються за включення до наступного блоку.
Оскільки зі зростанням популярності DeFi в мережі з'являється все більше пошукових систем, ще одна зростаюча проблема полягає в тому, що винагорода за MEV може незабаром перевищити винагороду за блок. Це може підштовхнути корисливих майнерів до повторного видобутку блоків для отримання MEV, що призведе до нестабільності механізму консенсусу і, отже, створить загрозу Ethereum. Розв'язанням цієї проблеми може стати згладжування MEV.
MEV також дуже спеціалізована. Чим краще ви в ньому знаєтеся, тим більше прибутку отримуєте, а значить, більше ресурсів ви можете направити на реалізацію різних стратегій на різних протоколах. Це може централізувати вплив на творців блоків і стати загрозою існування всієї екосистеми. Багато дослідників блокчейну вивчають вирішення цієї проблеми, насамперед PBS (proposer builder separation).
Стан MEV
Maximal Extractable Value (MEV) набула популярності на початку 2021 року і стала невід'ємною частиною екосистеми Ethereum та багатьох інших ланцюжків. Хоча багато шукачів отримують хороший фінансовий прибуток, конкуренція, що зростає, робить відомі можливості MEV більш важкими і менш прибутковими для захоплення. Це вигідно майнерам/валідаторам, оскільки вони отримують частку прибутку та більше плати за газ завдяки торгам газом серед ботів. Щоб залишатися прибутковим шукачем, рекомендується практикувати MEV на інших ланцюжках або шукати менш відомі тактики.
Проєкти DEX
1inch network робить більше
Автор: Ap0ll0517
1inch Network – це набагато більше, ніж автоматизований маркет-мейкер (AMM). Це агрегатор децентралізованих бірж (DEX). На відміну від інших АММ, які покладаються тільки на власні пули ліквідності для полегшення угод і свопів, 1inch надає доступ до ліквідності на декількох DEX. Це означає, що угоди, укладені на 1inch, можуть використовувати пули ліквідності Uniswap та інших AMM, таких як Sushiswap, Balancer або Quickswap.
З моменту свого початкового запуску у 2019 році компанія розробила додаткові інструменти DeFi, такі як протокол агрегації, протокол ліквідності, протокол лімітних ордерів, транзакції P2P та мобільний гаманець 1inch. Всі ці інструменти дають інвесторам більше гнучкості та можливостей при торгівлі. Вони забезпечують найефективніше використання капіталу користувачів.
Протокол агрегації
1inch Aggregation Protocol - це алгоритм маршрутизації. Він шукає у різних АММ найкращий курс обміну між активами. Він також може розділити обмін токенами між цими протоколами або використовувати різні пули ліквідності у межах одного протоколу. Це означає, що може відбуватися з кількох джерел ліквідності. Наприклад, обмін може бути розділений на 50% від Uniswap V3, 34% від Uniswap V2 і сума, що залишилася від Balancer.
Це унікально, оскільки гарантує користувачам найкращі обмінні курси. Щоразу, коли відбувається обмін активами з пулу ліквідності, курс обміну постійно оновлюється. Це відбувається одночасно із процесом обміну. Це означає, що перша половина вашої угоди може бути обмінена за привабливим курсом, а друга половина — за набагато менш привабливим.
Алгоритм маршрутизації може розрахувати та порівняти всі різні курси обміну за всіма різними джерелами ліквідності. Він використовуватиме джерело ліквідності тільки доти, доки цей обмінний курс не перестане бути кращим. Потім решта угоди буде направлено до наступного джерела ліквідності з найкращим обмінним курсом.
Є доступ до більш ніж 50 джерел ліквідності на Ethereum, більш ніж 20 на Binance Smart Chain та не менше семи на Polygon. Протокол Aggregation Protocol також має доступ до ліквідності на Optimism, Arbitrum, Gnosis, Avalanche, Fantom та навіть мережі Klayton.
Протокол ліквідності
Протокол ліквідності 1Inch має власний AMM - Mooniswap. Подібно до Uniswap, Mooniswap використовує пули ліквідності для виконання угод і замінює традиційну книгу ордерів. Однак, на відміну від Uniswap, Mooniswap використовує функцію тимчасової затримки для зменшення ковзання та арбітражних можливостей. При вчиненні угоди цей АММ не оновлює та не відображає автоматично нові курси валют для майбутніх угод. Курси обміну для арбітражних можливостей оновлюються повільно протягом приблизно 5 хвилин. В результаті арбітражери можуть отримати лише частину прослизання, а постачальники ліквідності ділять між собою інше. На думку команди 1Inch, постачальники ліквідності (LP) Mooniswap, як очікується, отримають від 50 до 200% більше прибутку, ніж LP Uniswap V2.
скрін з: DeFiprime
Протокол лімітних ордерів
Протокол лімітних ордерів 1Inch дозволяє користувачам розміщувати лімітні ордери на свої криптоактиви. Лімітний ордер — це запит на купівлю або продаж активу за встановленою ціною. Це забезпечує користувачам надзвичайну гнучкість, оскільки вони можуть створити ордер і просто чекати, доки він буде виконаний, не намагаючись ідеально підібрати час для ринку. 1Inch також забезпечує високу ефективність використання газу, оскільки ордери розміщуються поза ланцюгом, а потім виконуються на ланцюгу. Розміщення ордерів поза ланцюгом дозволяє користувачам скористатися функцією лімітних ордерів без газу. Той, хто розміщує лімітний ордер, не повинен платити за газ, оскільки він просто підписує повідомлення, що є транзакцією поза ланцюжком. Однак особа, яка виконує ордер, відповідає за оплату газу, оскільки вона виконує транзакцію на ланцюжку.
P2P-транзакції
1Inch P2P Transactions дозволяє користувачам здійснювати угоди та обміни приватно один з одним. Замість використання Mooniswap або алгоритму маршрутизації для пошуку найкращого обмінного курсу з інших джерел ліквідності, користувач може прийняти рішення про здійснення обміну з певною адресою. Це дає користувачам більший контроль над тим, з ким вони торгують. Зазвичай, коли користувач хоче продати або купити активи в інших АММ, він не має уявлення про те, хто є контрагентом. Вони взаємодіють лише з пулом ліквідності. Як було зазначено раніше, під час обміну активами з пулу ліквідності курс обміну змінюється. Кити, що взаємодіють із пулами ліквідності, можуть кардинально змінити обмінний курс. Однак якщо два кити натомість торгуватимуть один з одним, обмінний курс пулу ліквідності не зміниться.
Користувачі також можуть визначати обмінний курс — так само як і лімітний ордер. Для цього використовується та сама функція без газу, яку ми бачимо в протоколі лімітного ордера. Після того, як курс обміну встановлено і контрагент визначено, користувачі можуть також вибрати час закінчення терміну дії ордера. Він може закінчитися через 10 хвилин, годину, день або навіть тривати невизначений час. Після підтвердження всіх цих деталей буде згенеровано посилання користувача для обміну з контрагентом. Лише певна адреса гаманця контрагента може відкрити посилання та продовжити виконання угоди.
Мобільний гаманець 1inch
Мобільний гаманець 1inch є непохитним. Це означає, що користувачі несуть відповідальність за збереження та цілісність своїх закритих ключів. 1Inch Mobile Wallet розроблено для того, щоб надати користувачам найкращий досвід роботи з криптовалютами, забезпечуючи при цьому збереження їх активів. Він не тільки доступний для користувачів Android та iOS, але й оснащений широким спектром функцій. Можливо, найзручнішою функцією є фіатний on-ramp. Користувачі можуть придбати безліч різних криптовалют, не вдаючись до послуг централізованої біржі. Як тільки їх покупка підтверджується, активи відправляються на їх гаманець без додаткових переказів.
Зрозуміло, алгоритм маршрутизації включений у гаманець, тому користувачі отримують найкращі курси обміну під час обміну токенів та монет. Гаманець 1Inch Wallet також дозволяє користувачам підключатися до dApps за допомогою вбудованого Web3 браузера і поставляється з інтеграцією мультичейна. Підтримуються вісім блокчейн-мереж, причому такі мережі, як Gnosis, Avalanche і Klaytn, вже додані в інтерфейс, тому користувачам не потрібно турбуватися про їхнє додавання окремо.
Як 1Inch здійснює управління
1INCH – це токен управління DAO мережі 1Inch Network. Запущений у грудні 2020 року, 1INCH має поточну пропозицію в 1,5B токенів, з яких понад 38% перебувають в обігу прямо зараз. Цей токен використовується для голосування за пропозиціями керування. Будь-який охочий може взяти участь в обговоренні питань управління, але голосувати можуть лише власники 1INCH. Спочатку вони повинні внести свої 1INCH до стейкінг контракту. Це гарантує, що всі учасники управління зацікавлені в успіху протоколу.
Після розміщення своїх токенів 1INCH користувачі отримають токени st1INCH, які є токенами, що не передаються, і використовуються для голосування. Кількість отриманих st1INCH співвідноситься з кількістю 1INCH токенів, поставлених на кін. Стейкінг токенів 1INCH не тільки дозволяє користувачам брати участь в управлінні, а й винагороджує їх спеціальним стимулом, що називається програмою повернення газу.
В рамках цієї програми додаткові токени 1INCH розподіляються як відшкодування за газ серед користувачів Ethereum, які роблять ставки на 1INCH через dApp 1inch. Залежно від суми ставки 1INCH користувачі можуть отримати до 100% відшкодування плати за газ.
Matcha
Автор: Kris
Однією з найважливіших подій у світі децентралізованих фінансів є постійне зростання DEX та автоматичних маркет-мейкерів. І з появою такої кількості цих протоколів потреба в таких агрегаторах як Matcha стала вкрай необхідною. Подібно до пошуку кращих цін на авіаквитки за допомогою пошукових систем або агрегаторів, таких як Google Flights, Expedia або Priceline, Matcha шукає далеко і широко, щоб переконатися, що ви отримуєте найкращі ціни на свої угоди DeFi.
Matcha - це споживчий DEX, створений 0x Labs, компанією OG, яка стоїть за протоколом 0x, що створює інструменти для допомоги людям у розгортанні децентралізованих бірж. По суті, Matcha використовує технологію 0x для роботи як агрегатор децентралізованих бірж. Зараз Matcha займає друге місце за обсягом серед усіх агрегаторів DEX, поступаючись лідеру 1inch.
Matcha використовує 0x API та 0x Mesh для використання агрегованої інформації про ліквідність та ціни з більш ніж 50 провідних DEX, включаючи Uniswap, Kyber, Curve, Bancor та Mooniswap, щоб ви знали, що отримуєте кращі ціни — і все це в єдиному, простому в використання інтерфейсу. Крім того, він також оптимізований для газу, що робить його дешевшим, ніж прямий перехід на Uniswap, SushiSwap або PancakeSwap. Знаючи, що ви робите покупки на всіх DEX одночасно, Matcha робить торгівлю більш простою, приємною і прибутковою, ніж будь-коли.
Convex
Автор: Hiro Kennelly
В останньому випуску Все про DeFi ми розповіли про Curve. Curve - це DEX та AMM з високою ліквідністю, відома низькими торговими комісіями та мінімальним прослизанням, а також використанням механізму управління з тимчасовим замком, який також впливає на токеноміку CRV, що управляє токеном Curve. Curve - це передовий протокол з інноваційною структурою стимулів, тому не дивно, що у світі композитних грошового лега DeFi інші протоколи спробували використовувати деякі з цих стимулів для власників токенів. Найуспішніший із цих протоколів називається Convex.
Токеноміка Curve
Ті з нас, хто працює у сфері DeFi останні кілька років, напевно, чули про війну Curve. Щоб зрозуміти суть воєн Curve та зростання Convex, важливо мати базове уявлення про токеноміку Curve. Як і в багатьох інших протоколах, що стимулюють пули ліквідності, постачальники ліквідності Curve отримують як винагороду відсоток від торгових комісій та токени нативного управління. Curve просуває модель стимулювання на крок вперед, дозволяючи власникам CRV блокувати свої токени CRV на строк до чотирьох років. Натомість ці вкладники отримують токени CRV з правом голосу (veCRV), які дозволяють власникам брати участь в управлінні Curve, у тому числі спрямовувати емісію винагороди CRV у пули ліквідності. Утримувачі veCRV також отримують додаткові комісійні за торгівлю, а їх позиції LP "підсилюються", отримуючи більш високу прибутковість. Все це разом взяте створює гарячий ринок для CRV, особливо під час бичачих перегонів.
Дії:
📖 Читай:
Оригінал статті знайдеш тут!
Це інформаційний блог, який носить виключно навчальний характер. Не є порадою щодо інвестування чи закликом купити чи продати будь-які активи чи прийняти будь-які фінансові рішення.